Tomasz Barbachowski o problemie jakim jest utworzenie korytarza życia

419

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tomasz Barbachowski

Tomasz Barbachowski o problemie jakim jest utworzenie korytarza życia

Każdy wie co to jest korytarz życia i jak się go stosuje. Jest to miejsce pozostawione dla pojazdów ratunkowych poruszających się w korku, między samochodami. Ważny jest on przede wszystkim na autostradach i drogach ekspresowych, gdzie ruch samochodów jest bardzo duży.

Tomasz Barbachowski z partii Kukiz’15, który jest kandydatem na Radnego do Sejmiku Województwa Mazowieckiego widzi problem jakim jest utworzenie korytarza życia. Twierdzi, że jest to dość głośny temat. Powinien o nim usłyszeć każdy kierowca, lecz niestety jak to w praktyce bywa, nie wszyscy się do niego stosują i zamiast ustąpić blokują przejazd pojazdom uprzywilejowanym.

Tomasz Barbachowski

Tomasz Barbachowski twierdzi, że utworzenie korytarza życia jest prostą rzeczą, która może uratować komuś życie

Jeżeli widzisz, że nadjeżdża karetka a droga zaczyna się korkować, nie czekaj do ostatniej chwili kiedy będzie za Tobą, zjedź od razu pozostawiając przestrzeń między autami. W przypadku, gdy ulica ma dwa lub więcej pasów ruchu, kierowcy z lewego pasa zjeżdżają na lewo, kierowcy na pozostałych pasach na prawo. Nawet jeśli miałbyś zjechać na pas awaryjny czy jezdnie wyłączoną z ruchu. W ten sposób tworzy się pas, którym karetka lub inne służby mogą dojechać do poszkodowanych.

Pamiętajmy, że są to proste rzeczy, które mogą uratować komuś życie.

Zobacz Brak miejsc parkingowych a samochodów coraz więcej

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia