Aston Martin Virage – flagowy model marki lat 90-tych

481

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Aston Martin Virage - źródło: wikipedia, autor - Jayt1980

Aston Martin Virage – flagowy model marki lat 90-tych

Aston Martin Virage to następca modelu V8 Vantage. Jak można się domyśleć jak na Astona Martina przystało klasyfikowany jest jako luksusowy samochód sportowy. Debiut samochodu miał miejsce na Birmingham Motor Show w 1998 roku. Przyzwyczajonych do obecnych opływowych kształtów modeli brytyjskiego producenta, lekko może zaskakiwać sylwetka Virage, który posiada sporo ostrych krawędzi, kwadratowe światła. Natomiast w latach 1989-2000 był to najbardziej prestiżowy i najdroższy model oferowany przez Astona Martina. Każdy egzemplarz był ręcznie składany. W 2000 roku został zastąpiony przez Vanquisha. Przez cały okres produkcji wyprodukowano 1050 modeli w różnych wersjach.

Aston Martin Virage – źródło: wikipedia, autor – Ben z Weert

Aston Martin Virage – wersje podstawowa

Podstawową wersją modelu była po prostu wersja Virage. Mimo, że był to flagowy model i produkwany ręcznie wiele części było wykorzystanych z istniejących już na rynku modeli Audi oraz Volkswagena i Forda. Podstwową jednostką napędową był 32- zaworowy  silnik o pojemności 5,3 litra. Silnik ten generował moc 330KM. Samochód był stosunkowo ciężki ponieważ ważył prawie 1800 kilogramów. Wersją podstawową można był się rozpędzić do 254 km/h, a „setkę” na liczniku można było zobaczyć po 6,5 sekundy, co nie było oszałamiającym wynikiem. Dlatego też jednostka przeszła delikatną modyfikację po której silnik osiągnął moc 349KM. Podstawową skrzynią na początku produkcji była 5 biegowa ręczna skrzynia biegów, z możliwością wykupienia automatu 3-biegowego, który później został zastąpiony 4-biegową jednostką. Na późniejszym etapie produkcji wprowadzono do oferty jako opcję 6-biegową skrzynię manualną.

Aston Martin Virage – źródło: wikipedia, autor – Lebubu93

Aston Martin Virage – wersje pozostałe

Rok po debiucie podstawowej wersji do oferty wprowadzono wersję Virage Volante – cabrio. Z początku wersja ta była 2-osobowa, ale dość szybko wprowadzono również do oferty wersję 2+2. W 1992 roku zadebiutował Virage Vantage. Wersja ta różniła się głównie silnikiem, ponieważ zamontowano doładowany silnik 5.3 V8. Dwie mechaniczne sprężarki pozwoliły zwiększyć moc silnika do 550 KM. Z takim sercem samochodu można było rozpędzić się aż do 320km/h, a przyśpieszenie do 100km/h trwało niewiele ponad 4 sekundy.

Aston Martin Virage – źródło: wikipedia, autor – ian mcwilliams z CHAFFORD HUNDRED

 

Zobacz także Chevrolet Corvette C2 – dla fanów wyszukanej stylistyki

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia