Najciekawsze premiery książkowe – listopad 2020

288

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Niskie temperatury i wciąż trwający częściowy lockdown sprzyjają spędzaniu długich jesiennych wieczorów z dobrą książką. Dodajmy, że święta zbliżają się wielkimi krokami – już teraz warto zastanowić się nad prezentem dla bliskich! Książka jest zawsze dobrym pomysłem. Wyszukaliśmy dla Was najciekawsze premiery książek polskich i zagranicznych, które ukazały się lub dopiero ukażą się w listopadzie.

Premiery książek – już na rynku

Pierwsza połowa listopada obrodziła w szereg bardzo ciekawych tytułów autorstwa najbardziej poczytnych w Polsce pisarek i pisarzy. Jednym z nich jest „Czuły narrator” laureatki nagrody Nobla, Olgi Tokarczuk. To pierwsza książka, ukazała się po zdobyciu przez pisarkę tej prestiżowej nagrody, a premierę miała 12 listopada. Na tom składa się dwanaście esejów, które stanowią wgląd w kulisy twórczości Tokarczuk. Na miłośników książek tej pisarki czeka prawdziwa uczta. Jeszcze innym, bardzo dobrze znanym i cenionym w Polsce autorem, jest Sándor Márai. Tak jak książka Tokarczuk, jego zbiór dwunastu opowiadań pt. „Stara miłość” miał swoją premierę 12 listopada. Książka stanowi wędrówkę przez rozwój literackich zainteresowań, pomysłów i inspiracji autora. Krótkie historie, na które składa się „Stara miłość”, analizują zjawiska i emocje zaklęte w pozornie banalnych, prozaicznych sytuacjach.

premiery

Dwie kolejne propozycje, które już możemy kupić, to powieści. Zacznijmy od wydanej również 12 listopada książkia kolejnego literackiego tuzy i bardzo poczytnego w Polsce pisarza, Harukiego Murakamiego. Pierwsza osoba liczby pojedynczej to kolejny zbiór opowiadań w naszym zestawieniu. Osiem historii jest przepełnionych realizmem magicznym, tak charakterystycznym dla stylu japonskiego pisarza. Nie brakuje w nich odniesień do muzyki – wielkiej pasji autora, a także wspomnień z młodości i oczywiście zagadek do rozwikłania. Murakami po raz pierwszy zawarł w książce swoje wiersze. Ostatnią, wydaną tego samego dnia lekturą, jest prawdziwa gratka dla fanów wciągającej i trzymającej w napięciu prozy Harlana Cobena. „Człowiek z lasu” to tajemnicza opowieść o znalezionym w lesie chłopcu, który szuka powiązania jego historii z tragedią sprzed lat. Inna powieść Cobena pt. „W głębi lasu” doczekała się ekranizacji na Netfliksie.

Premiery książkowe listopadA 2020 – zapowiedzi

A jakie książki pojawią się na polskim rynku w drugiej połowie listopada? Proponujemy kilka książek różnych gatunków. Pozycję obowiązkową dla fanów klasyki romansu, jaką jest „Przeminęło z wiatrem” Margaret Mitchell, stanowi nowe wydanie, które ukaże się 25 listopada. Zdobią przepiękne ilustracje autorstwa Anny Halerewicz. Tego samego dnia światło dzienne ujrzy „Gorzko, gorzko” gwiazdy polskiej literatury kobiecej Joanny Bator. W książce po raz kolejny spotkamy się z kobietami, tym razem w epickiej powieści analizującej traumy i odkrywającej sekrety sprzed lat. Dla fanów mrocznych opowieści z dreszczykiem polecamy z kolei kryminalny thriller pt. „Kształt serca” Dolores Redondo, który ukaże się również 25 listopada. Jest to historia młodej policjantki rozpięta między Navarrę i Nowy Orlean, tuż przed uderzeniem potężnego huraganu. Bohaterka będzie musiała rozwikłać tajemnicę seryjnego mordercy oraz własnej traumatycznej przeszłości.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

premiery książkowe

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia