Gry planszowe – najciekawsze premiery grudnia

239

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wydawcy planszówek nie zwalniają tempa również w grudniu. Jeżeli macie wśród bliskich wytrawnego gracza, zaskoczcie go prezentem, który będzie miał premierę tuż przed świętami! Oto grudniowe nowości – gry planszowe, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

Gry planszowe – premiery w grudniu 2020

Na początek dwie lekkie gry familijne, które pojawiły się niedawno w portfolio wydawnictwa Lucky Duck Games. Pierwszą z nich są „Esy-Floresy”, gra karciana zainspirowana wiktoriańską symboliką kwiatów, którą posługiwali się żyjący w tamtych czasach ludzie. Za pośrednictwem tej symboliki przekazywali sobie zaszyfrowane wiadomości. Gracze tworzą podobne zaszyfrowane wiadomości-strategie, które należy odgadnąć, aby wygrać. Autorką gry jest uznana twórczyni gier, Elizabeth Hargrave. Drugą naszą propozycją jest prezentująca się bardzo uroczo kafelkowa gra „Calico”. Jednak niech Was nie zwiedzie słodki wygląd i urocza, kocia tematyka tej gry! Rozgrywka będzie od Was wymagała niemałego skupienia i bardzo sprawnego myślenia logicznego. Waszym zadaniem będzie uszycie idealnego kocyka dla futrzastego pupila. Banalne? Tylko z pozoru! Twój kocyk musi być na tyle atrakcyjny, aby przyciągnąć jak najwięcej mruczków. A jak wiadomo, koty to bardzo wybredne istoty!

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

gry

Wczoraj, 3 grudnia, ukazały się dwie ciekawe i pięknie wydane gry planszowe wydawnictwa Galakta. Te propozycje mają już dużo bardziej rozbudowane zasady, niż dwie powyższe. W „Dylematach Króla” gracze reprezentują poszczególne rody i zarazem są najbliższymi doradcami króla. Każda wyciągnięta karta stanowi jakąś kwestię do rozwiązania. Decyzja każdego gracza może wpłynąć na dobrobyt (lub klęskę) królestwa i jego własnego rodu. Oczywiście interesy dwóch ostatnich nie zawsze idą w parze! Z kolei w grze „Mysthea” gracze wcielają się w najemników eksplorujących i podbijających starożytną planetę. Życie w tym miejscu funkcjonuje według zupełnie innych praw fizyki, z którymi trzeba się zmierzyć. Uczestnicy ekspedycji rywalizują ze sobą o kolejne terytoria, rozwijają swoje tereny i armie, a także bronią się przed zagrożeniami, jakie kryje niegościnna planeta.

Gry planszowe dla dzieci – premiery

Na koniec dwie pozycje dla najmłodszych. W końcu wśród również wśród najmłodszych jest wielu wytrawnych graczy! Naszą propozycją są dwie gry edukacyjne z serii „BrainBox” wydawnictwa Rebel. W grze „BrainBox – ABC” gracze mają do dyspozycji 55 kart z wypisanymi słowami zaczynającymi się na daną literę oraz odpowiadające im obrazki. Gra polega na przekazywaniu sobie kart i wzajemnym zadawaniu sobie pytań dotyczących tego, co się na nich znajduje. Dzięki tej prostej i wciągającej grze dzieci poznają alfabet i słowa, a także ćwiczą pamięć i spostrzegawczość! Podobną mechanikę ma gra „BrainBox – Polska”. W tym przypadku zadaniem dzieci jest zapamiętanie obrazków znajdujących się na danej karcie i następnie odpowiedzenie na związane z nimi pytania. Dzięki „BrainBox – Polska” dzieci poznają przeróżne miejsca, osoby, a nawet potrawy związane z naszym krajem. Kto wie, może również starsi gracze dowiedzą się czegoś nowego?

gry

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia