Książki pod choinkę ze świętami w tle

269

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

książki
fot. Janko Ferlic / Unsplash

Wciąż szukacie prezentu pod choinkę? Podrzucamy Wam kilka klasyków i nowości wydawniczych, w których święta stanowią tło fabuły. Niektóre książki są pełne ciepła i świątecznej atmosfery, inne – mrożą krew w żyłach!

Książki pod choinkę – fantastyka

Jednym z najważniejszych symboli świąt Bożego Narodzenia jest Pierwsza Gwiazdka. A co powiecie na świąteczną podróż w najdalsze zakątki kosmosu? Zajrzycie też na warszawską Pragę, spotkacie Mikołaja, Dziadka Mroza… Te i inne przygody przeżyjecie za sprawą książki pt. „Fantastyczne opowieści wigilijne”. Jest to antologia opowiadań najlepszych autorów fantasy zarówno z Polski, jak i z całego świata. Wśród nich znaleźli się między innymi Orson Scott Card, Joe Haldeman, Connie Willis, Łukasz Orbitowski, Mirosława Sędzikowska i Krzysztof Kochański. Inną propozycją jest wydana w 2017 roku książka pt. „Sztuczna broda Świętego Mikołaja”. Jej autorem jest nieżyjący już, kultowy pisarz fantasy, Terry Pratchett. Jak wszystkie dzieła tego autora, również i to pełne jest absurdalnego humoru, niezwykłych wydarzeń i solidnej dawki satyry na nasz świat.

książki

Książki pod choinkę – mroczne historie

Nieco mroczniejsze klimaty, niepozbawione wszakże humoru, oferuje zbiór opowiadań pt. „Z duchami przy wigilijnym stole”. Znajdziemy tu dzieła takich wybitnych pisarzy różnych epok jak Walter Scott czy Henry James. Osadzone w okresie świąt powieści przenoszą w świat duchów i zjaw, awanturników oraz starych, nawiedzonych domów o skrzypiących podłogach. „Zbrodnia wigilijna” to z kolei opowieść kryminalna z prawdziwego zdarzenia. Jej fabuła dzieje się co prawda w okresie świątecznym, jednak atmosfera daleka jest od ciepłej i rodzinnej… Punktem wyjścia, jak w każdym klasycznym kryminale, jest zabójstwo oraz zagadka, kto jest jego sprawcą. Jej rozwikłanie należy do Inspektora Hemingwaya. Który z zaproszonych na świąteczną kolację gości zabił gospodarza wielkiej, mrocznej posiadłości? Dochodzenie jest o tyle trudne, że dosłownie każdy z gości wzbudza nieufność Inspektora…

książki

Fanom kryminałów, a także zbiorów opowiadań, polecamy „Świąteczne tajemnice. Najlepsze świąteczne opowieści kryminalne”. Jest to opracowany przez Otto Penzlera wybór świetnie napisanych opowiadań kryminalnych autorstwa zarówno tych znanych, jak i mniej popularnych, lecz utalentowanych pisarzy. Miłośnicy czasów wiktoriańskich znajdą tu tajemnicze opowieści z klasycznymi metodami dochodzenia do rozwiązania. W zbiorze nie brakuje też współczesnych historii opowiadających o nowoczesnych śledztwach policyjnych, a wszystko oczywiście ze świętami w tle. Książka stanowi pełen przekrój przez style i klimaty literackie. Dzięki temu każdy czytelnik znajdzie tu coś dla siebie, a być może poszerzy swoje literackie horyzonty. Na koniec klasyczna propozycja zarówno dla młodych Czytelników, jak i tych starszych, którzy chcieliby nadrobić brak, jakim jest lektura „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa. Ta wspaniała i wzruszająca książka uczy empatii i wrażliwości na niedolę innych, nie tylko w okresie świąt.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia