Na zdrowie – Pomidory

282

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

„Addio pomidore” śpiewał swego czasu w Kabarecie Starszych Panów Wiesław Michnikowski rzewnie wielbiąc te słoneczka zachodzące, co prawda prowadzący program „Na zdrowie” Paweł Kubalski i Ryszard Cichy nie śpiewają (jeszcze…J), ale pomidory są tym razem bohaterem kolejnego odcinka ich audycji. Dlaczego warto jeść pomidory? Według badań naukowych osoby, które nie jadają pomidorów mają aż o 40% zwiększone ryzyko zachorowania na nowotwór – mężczyźni na raka prostaty, a kobiety na raka jajnika. Pomidory zawierają likopen, jeden z najsilniejszych antyoksydantów, który chroni ludzki organizm przed wolnymi rodnikami, które są jedną z przyczyn nowotworów, a także przed starzeniem. Co ciekawe likopen zawarty w pomidorach jest odporny na obróbkę termiczną, mało tego właśnie gotowanie sprawia, że jest lepiej przyswajalny. Zapraszamy do wysłuchania audycji.  

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia