Komiksy – najciekawsze premiery marca

28
komiksy
fot. Lena Rose / Unsplash

Pogoda na przednówku płata figle, podrzucamy więc świetny sposób na urozmaicenie sobie i bliskim dni spędzonych w domu. Oto komiksy, które polecamy Waszej uwadze!

Premiery komiksowe dorosłych

Na początek polecamy narysowany mistrzowską, niezwykle oryginalną kreską, bestsellerowy komiks science fiction pt. „Yans” autorstwa Grzegorza Rosińskiego. Obok „Thorgala” komiks jest drugim sztandarowym dziełem tego kultowego polskiego rysownika, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi komiksów. Jest to pierwsza część trzytomowej serii o przygodach tajemniczego kosmicznego agenta opowiedzianych w oryginalnym, nieco poetyckim stylu. Fani pochodzącej z lat 80. serii uwielbiają ją za obudowanie przygód Yansa oryginalną, interesującą mitologią. Z kolei już jedenasty tom „Ricka i Morty’ego” z pewnością nie ujdzie uwadze fanów tych pełnych czarnego humoru komiksów. W kolejnej części Morty znajduje przyjaciela, choć Rick, jak zawsze, skutecznie utrudni życie koledze. Morty podczas awaryjnego lądowania trafi też na osobliwą, zwariowaną planetę. Jak zawsze możemy liczyć na dziwaczne, często straszne sytuacje i mnóstwo śmiechu.

komiksy
fot. Miika Laaksonen / Unsplash

Nie opuszczając śmieszno-strasznej konwencji komiksów fantasy dla dorosłych, polecamy czwarty tom „Trolli z Troy”. W tej części troll Tetram w towarzystwie przybranej córki Wahy wybiera się w podróż do ludzkiego miasta. Jego celem jest uwolnienie dwójki trollich dzieci z pewnego sierocińca. Podczas wędrówki ulegają magicznemu zaklęciu, które sprawia, że dwójka trolli zaczyna widzieć świat z całkiem odmiennej perspektywy. Czy uda im się znów być sobą i dokończyć misję? Naszą ostatnią propozycją dla starszych fanów komiksu jest wznowienie kultowego, międzynarodowego bestsellera pt. „Czarna orchidea”. Jest to mroczny i wspaniale narysowany komiks fantasy. Ze względu na swoją oryginalną kreskę i scenariusz autorstwa Neila Gaimana, komiks ten uważa się za przełomowe dzieło w swojej dziedzinie. Opowiada o zamordowanej Susan Linden, która po śmierci odradza się jako Czarna Orchidea. Mając niezwykłe zdolności, stara się pomścić swoją śmierć.

Komiksy dla młodszych czytelników

Wszyscy fani osadzonej w średniowiecznej Japonii sagi „Usagi Yojimbo” z pewnością ucieszy fakt, że wydawnictwo znów pojawi się w sprzedaży. Kultowe już komiksy opowiadają o przygodach walecznego królika o imieniu Usagi. Dzięki nim czytelnik może przenieść się do dawniejszych czasów Kraju Kwitnącej Wiśni i dowiedzieć się wielu interesujących faktów na temat kultury i historii Japonii. W kolejnym tomie Usagi zmierzy się z gangiem Czerwonego Skorpiona i wplącze się w bardzo niebezpieczną intrygę. Drugą propozycją dla młodych czytelników, a zarazem ostatnią w naszym marcowym zestawieniu, jest „Kajko i Kokosz. W Krajinie Borostraszaków”. Nie mogło tu zabraknąć tego komiksu – sugerujemy, aby czytelnicy skonfrontowali go z nowym serialem animowanym na Netfliksie. Ciekawostką jest fakt, że komiks został przetłumaczony na… język śląski! Zdecydowanie polecamy tę pozycję, aby poznać i kultywować ten niezwykły język.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Źródło: coprzeczytac.pl