Aktorzy jednej roli

554

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Aktorzy jednej roli

Wcielanie się w jedną postać w filmie lub serialu z jednej strony jest dla aktora szansą na wyrobienie swojej marki – z drugiej zagrożeniem dalszego rozwoju zawodowego. Mimo to słynni aktorzy jednej roli do dziś znani są na całym świecie. 

Aktorzy jednej roli – bawią do łez

Rowan Atkinson, zanim został słynnym Jasiem Fasolą, często występował jako komik. Widzowie do dziś lubią wracać do kultowego, komediowego serialu. „Jaś Fasola” w trakcie swojej emisji otrzymał m.in. liczne nagrody Emmy. Odtwórca głównej roli jednak do dziś nie może oderwać się od wizerunku niedorozwiniętego psychicznie żartownisia. Choć amerykański aktor Christopher Reeve zagrał w kilkudziesięciu produkcjach, to największą sławę przyniosła mu tytułowa postać w „Supermanie”. W słynnego superbohatera Amerykanin wcielał się aż trzykrotnie. W zestawieniu najsłynniejszych aktorów jednej roli nie może zbraknąć postaci Kevina McCallistera z filmów „Kevin sam w domu” i „Kevin sam w Nowym Jorku”. Grający uroczego rozrabiakę Macaulay Culkin do dziś bawi i wzrusza całe rodziny na całym świecie. Mimo że aktor jest dziś dorosłym mężczyzną, to wśród widzów nadal kojarzy się go z kilkuletnim chłopcem.

Aktorzy jednej roli – kultowe postacie

Można być aktorem nie tylko z jednej, ale i dwóch ról. Piotr Adamczyk to polski aktor który polskim widzom znany jest od połowy lat 90. Największe uznanie zdobył dzięki roli Fryderyka Chopina w filmie „Chopin pragnienie miłości”. Następnie sławę przyniosła mu postać Jana Pawła II w filmach: „Karol – człowiek, który został papieżem” oraz „Karol – papież, który pozostał człowiekiem”. Co ciekawe, wielu polskich widzów nadal doszukuje się wspólnych cech aktora z polskim papieżem. W rolę Jamesa Bonda, kultowego agenta 007, wcieliło się wielu aktorów. Jednym z najbardziej charakterystycznych z pewnością był Sean Connery, który wystąpił w filmach o przygodach Jej Królewskiej Mości aż siedmiokrotnie.

Aktorzy jednej roli

Aktorzy jednej roli – magia superbohaterów

Harry Potter to ekranizacja bestsellerowych powieści J.K. Rowling. Odtwórca głównej roli, Daniel Radcliffe niemal z dnia na dzień stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów na świecie. Mimo upływu lat, dla większości widzów prawdopodobnie już na zawsze pozostanie błyskotliwym czarodziejem. Arnold Schwarzenegger, dziś znany głównie ze swojej działalności politycznej wśród fanów kina kojarzony jest z rolą Terminatora. Film miał premierę w 1984 roku. Jean Reno to francuski aktor hiszpańskiego pochodzenia. Do dziś utożsamiany jest głównie jako słynny Leon Zawodowiec. Film miał swoją premierę w 1994 roku. „Klan” to najdłuższy pod względem nieprzerwanej emisji serial w Polsce. Nadawany od 1997 roku przyniósł popularność wielu aktorom. Jednym z nich jest Piotr Cyrwus, który przez prawie 20 lat wcielał się w postać Ryszarda Lubicza. Aktor Pomimo licznych kreacji filmowych i teatralnych, w oczach widzów kojarzony jest właśnie z tą rolą.

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: https://bezpiecznapodroz.org/?p=106766&preview=true – Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia