Utwory poprawiające humor

297

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Utwory poprawiające humor

Nie od dziś wiemy o dobroczynnym wpływie muzyki na samopoczucie. Utwory poprawiające humor mogą dostarczyć więcej endorfin, niż cała tabliczka czekolady. Oto nasze propozycje piosenek, dzięki którym Wasze życie nabierze barw w nawet najbardziej ponury dzień.

Utwory poprawiające humor – tanecznym krokiem przez życie

„I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me)” to jeden z pierwszych, wielkich hitów Whitney Houston. Choć utwór ma ponad trzydzieści lat, to nadal zyskuje kolejnych fanów na całym świecie. Za tę kompozycję słynna wokalistka odebrała m.in. nagrodę Grammy w 1988 roku. Krytycy uznają ten utwór za najlepszy przykład połączenia popu i muzyki tanecznej. Brytyjski zespół Queen słynie z wielu niezapomnianych utworów. Za jeden z najbardziej energetycznych uznaje się jednak „Don’t stop me now”. Piosenka została wydana w 1979 roku. Napisał ją ówczesny lider zespołu – Freddie Mercury. Do listy rockowych, energetycznych brzmień zalicza się także „Livin’ on a Prayer”. Jest to jeden z hitów grupy Bon Jovi. Fani do dziś uznają utwór za klasyk muzyki tego gatunku. Sam tekst przedstawia historię fikcyjnej pary – Tommy’ego i Giny, którzy, przeżywając kryzys w swoim związku, dodatkowo borykają się z problemami finansowymi.

Utwory poprawiające humor

Utwory poprawiające humor – dzień staje się lepszy

Madonna to z pewnością jedna z artystek najdłużej funkcjonujących w branży muzycznej. Jednym z jej pierwszych przebojów jest „Material Girl”. Utwór miał swoją premierę w 1984 roku. Weoklip inspirowany był wykonaną przez Marilyn Monroe piosenką „Diamonds Are a Girl’s Best Friend” z filmu: „Mężczyźni wolą blondynki”. „Girls Just Want to Have Fun” to kompozycja, która jest pierwszym solowym singlem w karierze Cyndi Lauper. Przebój, dzięki swojemu przekazowi oraz barwnemu wideoklipowi, stał się także hymnem wśród wielu feministek. George Michael, zanim rozpoczął wielką karierę solową, był jednym z członków brytyjskiego duetu Wham! Oprócz piosenki „Last Christmas”, bez której wielu z nas nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia, hitem zespołu jest także „Wake Me Up Before You Go-Go”. Energetyczny utwór z 1984 roku do dziś poprawia nastrój w ponure dni.

Utwory poprawiające nastrój – z uśmiechem w każdej chwili

„Walking on Sunshine” można by dosłownie przetłumaczyć jako „Iść w stronę słońca”. Jednak w tym przypadku nie chodzi o hit zespołu 2 plus 1, a przebój grupy Katrina and the Waves. Co ciekawe,  zespół do dziś jest znany głównie za sprawą wyżej wspomnianego singla. Piosenka „I Will Surivive”, wykonywana pierwotnie przez Glorie Gaynor, znalazła się na liście 500 utworów wszech czasów, wydanej przez czasopismo muzyczne Rolling Stone. Utwór doczekał się kilku coverów. Jeden z nich został nagrany przez amerykański zespół Cake.  

Foto: Canva.com

Zobacz także:https://bezpiecznapodroz.org/?p=106789&preview=true – Aktorzy jednej roli

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia