Najsłynniejsze filmowe musicale

255

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Najsłynniejsze filmowe musicale

W musicalach widowisko i muzyka często odgrywają ważniejszą rolę od fabuły. Banalne historie rekompensowane są m.in. przez utwory, które łatwo wpadają w ucho i na długo zapadają w pamięć. Niektóre z nich do dziś uchodzą za klasykę gatunku. Przypominamy najsłynniejsze filmowe musicale.

Najsłynniejsze filmowe musicale – w sztuce siła

„Dźwięki muzyki” to amerykański musical z 1965 roku, który został nagrodzony m.in. Oscarem dla najlepszego filmu roku. Akcja rozgrywa się w ostatnich dniach lat trzydziestych. Maria to młoda dziewczyna, która od zawsze marzyła, żeby zostać zakonnicą. Niestety, przez swój buntowniczy charakter, nie odnajduje się w twardych warunkach życia w klasztorze. Pewnego dnia na polecenie matki przełożonej zostaje guwernantką siedmiorga dzieci wdowca, kapitana George’a von Trappa. Kilkanaście lat później powstał musical „Grease”. Opowiada on historię Sandy, która przyjeżdża z rodzinnej Australii do Stanów Zjednoczonych. Dziewczyna, chcąc nie chcą, staje się uczestniczką przemian kulturowych. Odkrywa również, że do jej szkoły uczęszcza Danny – jej wakacyjna miłość. Na jaw szybko wychodzi też niesforna osobowość chłopaka. 

Najsłynniejsze filmowe musicale – klasyka utworów

Czasem jest tak, że utwór muzyczny automatycznie przenosi nas do fabuły filmu. Doskonałym przykładem jest piosenka „Singin’ In The Rain” z musicalu „Deszczowa piosenka”. Akcja filmu rozgrywa się w 1927 roku. Para aktorów filmu niemego – Donald i Lina jest u szczytu sławy, gdy powstaje pierwszy film dźwiękowy. Wytwórnia postanawia zaangażować ich do nowej produkcji. Przeszkodą jest jednak piskliwy głos Liny. Wkrótce mężczyzna postanawia, że jego nowa przyjaciółka Kathy będzie podkładać głos za Linę. Kobiety zaczynają rywalizować zarówno o sławę, jak i uczucie Donalda. Zmieniając zupełnie klimat, warto wspomnieć o filmie „Chicago”. Akcja rozgrywa się w latach 20. XX wieku. Velma Kelly to gwiazda kabaretu, która zostaje oskarżona o zamordowanie męża i siostry. Do tego samego więzienia trafia marząca o karierze scenicznej Roxie Hart. W pewnym momencie to Roxie staje się więzienną gwiazdą. Velma w przypływie zazdrości postanawia się zemścić.

Najsłynniejsze filmowe musicale

Najsłynniejsze filmowe musicale – miłosne perypetie

„Mamma Mia” to ekranizacja musicalu pod tym samym tytułem. Fabuła filmu opiera się na piosenkach słynnego szwedzkiego zespołu ABBA. Donna to samotna matka, która prowadzi mały hotelik na jednej z greckich wysp. Pewnego dnia jej córka Sophie oznajmia, że wychodzi za mąż. Dziewczyna pragnie, by ojciec, którego nie znała poprowadził ją do ołtarza. Z pamiętnika matki dowiaduje się, że przed jej narodzinami była ona związana z aż trzema mężczyznami. Ostatecznie postanawia wysłać list z zaproszeniem na ślub do każdego z kochanków. Przenosząc się w czasy współczesne, bez wątpienia nie można pominąć musicalu „La La Land” z 2016 roku. Akcja filmu dzieje się w Los Angeles, gdzie krzyżują się losy Sebastiana – pianisty jazzowego i początkującej aktorki Mii. Oboje starają się osiągnąć sukces w swoich dziedzinach, realizując własne marzenia.

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: https://bezpiecznapodroz.org/?p=107223&preview=true Sen polifazowy – o co chodzi?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia