Na Zdrowie – Pietruszka i Kasztan

318

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pietruszka i Kasztan

„Na Zdrowie” – Pietruszka i Kasztan. W tym odcinku programu „Na Zdrowie” jego prowadzący – Paweł Kubalski i Ryszard Cichy – postanowili zająć się między innymi rośliną znaną nam wszystkim jako kasztan pospolity zwyczajny, a dokładnie substancją zawartą w jego owocach/nasionach, czyli escyną. Jej prozdrowotne właściwości znane są głównie tym osobom, które zmagają się na co dzień z problemem żylaków czy innych chorób naczyniowych w kończynach dolnych. Ponieważ wspomniana escyna uszczelnia naczynia krwionośne jest z powodzeniem stosowana w medycynie. Okazuje się jednak, że jej największe stężenie znajdziemy nie w gotowych preparatach, zakupionych w aptece, a w samodzielnie przyrządzonej nalewce. Przepis na nalewkę – przeznaczoną do wcierania a nie spożywania – zdradził słuchaczom Radia Bezpieczna Podróż Ryszard Cichy. Jak ją wykonać? Posłuchajcie!    

Na Zdrowie – Pietruszka i Kasztan 01
Na Zdrowie – Pietruszka i Kasztan 02
Na Zdrowie – Pietruszka i Kasztan 03
Na Zdrowie – Pietruszka i Kasztan 04

Zainteresował Cię nasz temat? Posłuchaj także: Na Zdrowie – Gorzka czekolada

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia