Książki – najciekawsze premiery maja

210

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

książki
fot. Sincerely Media / Unsplash

W maju pojawiło się mnóstwo niezwykle ciekawych tytułów. W majowych zestawieniu polecamy Wam zarówno absolutne premiery, jak i dobrze znane książki w nowych wydaniach.

Książki – premiery w maju 2021

Wśród książkowych premier z pewnością znajdą coś dla siebie miłośnicy rozmaitych gatunków. Naszą pierwszą propozycją jest długo wyczekiwana książka bodaj najpopularniejszej polskiej autorki kryminałów. „Nikt nie musi wiedzieć” to pierwsza od prawie 10 lat opowieść Katarzyny Bondy. Po raz kolejny spotykamy w niej psychologa śledczego, Huberta Meyera, który tym razem zmierzy się z najtrudniejszą i najbardziej ryzykowną sprawą w karierze. Meyer będzie bowiem musiał opracować lewą ekspertyzę, będącą przykrywką dla śledztwa w sprawie śmierci groźnego gangstera. Podczas pracy nad „zastępczym” śledztwem wpadnie na trop seryjnego mordercy. Kolejny kryminał to „Ekstremista” Remigiusza Mroza. Lokalna dziennikarka Małgorzata Rosa bada sprawę tajemniczego zniknięcia nastolatki, którego rodzina nie chce zgłosić na policję. Dziewczyna zostawiła po sobie kartę tarota i Rosa podejrzewa, że ma to związek z podobnymi motywami, pojawiającymi się ostatnio w internecie. O pomoc prosi mężczyznę, który z niewiadomych przyczyn nie chce mieć z nią nic wspólnego.

książki
fot. Thought Catalog / Unsplash

Kolejną pozycją jest „Informacja zwrotna”, najnowsza książka Jakuba Żulczyka, jednego z najciekawszych i najbardziej bezkompromisowych pisarzy młodego pokolenia. Jej bohaterem jest zmagający się z alkoholizmem były muzyk, żyjący z tantiemów autor jednego z największych polskich przebojów. Pewnego ranka uświadamia sobie zniknięcie syna, który zostawił po sobie jedynie zakrwawione prześcieradła. Próbując przypomnieć sobie ich wczorajsze spotkanie, rusza w szaleńczą podróż, aby znaleźć syna. W jej trakcie skonfrontuje się ze złem, jakie kryje miasto, a także jego własna psychika. Ostatnią polecaną przez nas nowością na polskim rynku jest książka Barneya Hoskynsa pt. „Tom Waits. Życie na poboczu”. Pozycja była długo oczekiwaną przez polskich fanów biografią jednego z najważniejszych, a zarazem najbardziej tajemniczych artystów przełomu XX i XXI wieku. Książna pojawiła się na polskim rynku w znakomitym tłumaczeniu Filipa Łobodzińskiego.

Nowe wydania znanych klasyków

Na koniec dwie książki, które być może dobrze znacie, a które mają swoje nowe wydania. Jeżeli te lektury macie dopiero przed sobą, to świetna okazja, aby po nie sięgnąć! Z okazji setnych urodzin najwybitniejszego polskiego pisarza science fiction, Stanisława Lema, wydano „Bajki robotów”. Ozdobione świetnymi ilustracjami Przemka Dębowskiego, w niezwykły sposób łączą konwencję baśniową z sci-fi. Książka, którą po raz pierwszy wydano w 1964 r., należy do najbardziej poczytnych dzieł Lema. Drugim klasykiem, a zarazem ostatnią naszą propozycją, jest arcyzabawna i skłaniająca do refleksji książka pt. „Autostopem przez galaktykę” Douglasa Adamsa. To wyjątkowe wydanie zawiera wspaniałe ilustracje wybitnego rysownika Chrisa Riddella. Główny bohater, Arthur, dowiaduje się, że zgodnie z już dawno wywieszoną na odległej planecie Alfa Centauri informacją za kilka minut Ziemia ulegnie zniszczeniu. Przyjaciel, który w samą porę go ratuje, okazuje się kosmitą. To jednak dopiero początek wielkiej międzygalaktycznej przygody Arthura.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia