Popularni influencerzy z niepełnosprawnością

1450

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Inluencerzy z niepełnosprawnością

Influencerzy z niepełnosprawnością stają się coraz bardziej popularni. Swoją osobą nie chcą jednak wzbudzać litości i współczucia. Poprzez swoją działalność w sieci pragną przede wszystkim zarażać swoimi pasjami oraz dzielić się ważnymi przemyśleniami. Poznajcie profile cieszące się największą popularnością. 

Influencerzy z niepełnosprawnością – ludzie z pasją 

Rafał Miszkiel porusza się na wózku od 2013 roku. W wieku 20 lat pod wpływem emocji związanych z zawodem miłosnym próbował odebrać sobie życie. Wspiął się na słup linii wysokiego napięcia, po czym złapał za przewód elektroenergetyczny. Lekarze miesiącami walczyli o jego życie. Dziś nie boi się poruszać nawet najtrudniejszych kwestii, w tym tematów związanych z intymnymi relacjami osób z niepełnosprawnością. Jacek Gaworski znany jest, chociażby kibicom szermierki. Właśnie tę dyscyplinę uprawiał bowiem przez prawie 22 lata. Niestety w 2004 roku rozpoznano u niego stwardnienie rozsiane, a osiem lat później nowotwór mnogi rdzenia. W swoich mediach społecznościowych mężczyzna promuje nie tylko treści związane ze sportem, ale i różnymi metodami leczenia tego schorzenia. Katarzyna Szymura straciła słuch we wczesnym dzieciństwie. Dziś jest absolwentką kilku kierunków studiów. Bardzo chętnie udziela informacji na temat problemów społeczności osób głuchych. 

Influencerzy z niepełnosprawnością – inna perspektywa 

Łukasz Hećman, to prawnik, doktorant i fan sportu oraz podróży. Szerszemu gronu odbiorców znany jest jako niePełnosprawny turysta. W swojej działalności udowadnia, że poruszanie się na wózku inwalidzkim nie musi oznaczać rezygnacji z odkrywania świata – także poprzez fascynujące podróże. Pasja do zwiedzania połączyła również Gosie i Kamila Kowalewiczów. Gosia jest osobą pełnosprawną, natomiast Kamil także porusza się na wózku. Oboje podróżują po świecie, jednocześnie relacjonując jak turystyka otwarta jest na osoby z różnymi niepełnosprawnościami w poszczególnych krajach. Jak odnaleźć w sobie kobiecość mimo niepełnosprawności? Bogumiła Siedlecka-Koślicka (na zdjęciu głównym), znana szerzej jako Anioł na resorach, mimo wrodzonej niepełnosprawności jest spełnioną kobietą i żoną. Jej największą pasją jest wizaż, dlatego regularnie zamieszcza posty, w których krok po kroku pokazuje w jaki sposób można wykonać makijaż posiadając różne ograniczenia.

Influencerzy z niepełnosprawnością 

Influencerzy z niepełnosprawnością – życie jest piękne 

Katarzyna Wolińska jako jedyna w Polsce choruje na zespół Jadassohna. Choroba ta wiąże się m.in. z wrodzoną osteoporozą, która powoduje łamliwość kości. Ponadto od lat zmaga się ze złośliwym nowotworem tarczycy. Kasia przede wszystkim prowadzi sklep Pudel i ja z akcesoriami dla czworonogów. W jej mediach społecznościowych nie brakuje także codziennych relacji z partnerem Sławkiem, z którym związana jest od kilku lat. Life On Wheelz – to właśnie pod tym nickiem kryje się profil Wojciecha Sawickiego. Sam siebie określa jako influencera z pasją. W swoich działaniach pragnie szerzyć świadomość względem niepełnosprawności na wielu płaszczyznach. Zmagając się z dystrofią mięśniową, przełamując stereotypy, porusza np. problem opieki nad osobą z niepełnosprawnością, kwestie usamodzielnianie się czy dostosowania architektonicznego. Kilka tygodni temu jego dziewczyna Agata przyjęła jego oświadczyny. Niepełnosprawni influencerzy tak jak ludzie zdrowi mają pragną inspirować innych. Dla nich pasją jest po prostu samo życie.

Foto: Anioł na resorach/facebook, Canva.com

Zobacz także: Historia Kasi i Sławka – miłość bez barier

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia