Bieg Hutnika już za nami

0
2

Bieg Hutnika, czyli jedna z najbardziej znanych sportowych imprez w Warszawie już za nami. O tym, jak przebiegały przygotowania do tego wydarzenia rozmawiamy z Przemysławem Popkiem wiceprezesem klubu Hutnik Warszawa. Nasza rozmowa odbyła się w studiu Radia Bezpieczna Podróż w ramach audycji realizowanej we współpracy ze Stowarzyszeniem ULICA DZIELNICA STOLICA i portalem Północna Ćwiartka. Bez wątpienia to, co najbardziej wyróżnia Bieg Hutnika od innych stolicznych imprez sportowych jest miejsce jego rozgrywania. A mianowicie teren pracującej Huty Arcelor Mittal Warszawa. Tegoroczna edycja biegu, który został rozegrany 10 października, była już piątą odsłoną tych zawodów. Trasa biegu wiodła m.in. przez budynek wykańczalni czy walcownię. Co ważne zawodnicy na starcie stanęli po rocznej przerwie w organizacji imprezy, spowodowanej oczywiście pandemią koronawirusa. Każdy z uczestników zawodów otrzymał pakiet startowy, a na mecie pamiątkowy medal. Z kolei najlepsi odebrali specjalne nagrody wykonane z prawdziwych stalowych prętów o wadze kilkunastu kilogramów.

A co się działo w tym roku na trasie i jak wyglądały przygotowania do zawodów? O tym usłyszycie w naszym wywiadzie z Przemysławem Popkiem. Zapraszamy do wysłuchania.

Zainteresował cię nasz materiał? Chciałbyś wiedzieć więcej o tym, co się dzieje w północnych dzielnicach Warszawy? Sprawdź tutaj.