Spokojna – najbardziej filmowa ulica Warszawy?

342

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ulica Spokojna. Wraz ze Stowarzyszeniem ULICA DZIELNICA STOLICA i portalem Północna Ćwiartka szukamy najbardziej filmowej ulicy w Warszawie. W tych poszukiwaniach prowadzi nas, jak zazwyczaj w cyklu o filmowej Warszawie krytyk filmowy Piotr Radecki. Jego zdaniem ulubioną ulicą wszystkich filmowców w stolicy jest wspomniana ulica Spokojna. Zlokalizowana na osiedlu Powązki w dzielnicy Wola, biegnie od ulicy Okopowej i kończy się przy dawnych Miejskich Zakładach Sanitarnych. Najczęściej filmowanym obiektem na tej ulicy była kamienica z 1910 roku. Około 2009 roku niestety przestała istnieć. Sporym zainteresowaniem ekip filmowych, zwłaszcza scenografów, cieszyły się istniejące tam swego czasu tzw. kocie łby. Ulica Spokojna zagrała w niezliczonej liczbie polskich filmów. Jej położenie – w centrum, acz jakby na uboczu – jak i naturalna sceneria były największymi atutami. Godnym uwagi jest fakt, że przed kamerami odgrywała ona i polskie miasta, Paryż, jak i prowincjonalne XIX-wieczne miasteczka europejskie.

Dlaczego jeszcze filmowcy lubili tu kręcić? Jakie inne jej obiekty grały jeszcze przed kamerami? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w naszej audycji, zrealizowanej w Radiu Bezpieczna Podróż. Zapraszamy do słuchania.

Ulica Spokojna – najbardziej filmowa ulica Warszawy?

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj także: Warszawskie Powązki

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia