Samochody z filmu „Kiler”

2679

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Samochody z filmu „Kiler” to kolejna odsłona naszego cyklu z serii filmy promujące motoryzację.

„Już tylko Kiler, o sobie tylko tyle

Wiem co za ile, nie muszę dbać o bilet

Mam wszystko w tyle, są czasem takie chwile

Że się nie mylę, choć wcale nie wiem ile

Nie kiwnąłem nawet palcem by się znaleźć w takiej walce Teraz w pace swe ostatnie resztki image’u tracę”.

Pewnie każdemu z Nas przychodzi na myśl ten kultowy refren piosenki Kuby Sienkiewicza i Elektrycznych  gitar, gdy słyszy tytuł komedii Juliusza Machulskiego z 1997 roku „Kiler”. Produkcja, która z miejsca stała się kultowym hitem, chociażby z powodu cytatów, które weszły do mowy potocznej. Z pewnością znamy porównanie jak Tommy Lee Jones w „Ściganym”, czy „Mają rozmach…”. No, już sami dobrze wiecie kto. „Kiler” to historia Jurka Kilera (w tej roli Cezary Pazura), który w wyniku pomyłki trafia do więzienia i uznany jest przez wszystkich za poszukiwanego od dawna groźnego płatnego zabójcę o pseudonimie „Kiler”. Chcąc nie chcąc, spokojny i poukładany życiowo taksówkarz wchodzi w jego życie i wkracza w świat mafii i gangsterów. No dobrze, ale skoro jest to seria o filmach, które promowały motoryzację, to czym jeździli nasi bohaterowie? Garaże już są otwarte, wchodzimy!

Samochody z filmu „Kiler” – witajcie w świecie Nissana

Ten podtytuł w żadnym wypadku nie jest wytworem przypadku. Oglądając „Kilera” trudno oprzeć się wrażeniu, że twórcy mają zamiłowanie do japońskich samochodów, zwłaszcza do Nissana. Ważną rolę w produkcji odegrało dwumiejscowe sportowe Coupe 300ZX. W nazewnictwie sportowej serii Nissanów istnieje zasada, że cyfrowe oznaczenia oznaczają pojemność silnika umiejscowionego pod maską. Oznacza to, że Jurek dysponował 3 litrowym sześciocylindrowym silnikiem w układzie v6 o mocy 230 koni mechanicznych, a także pięciobiegową manualną skrzynią biegów. Samochód do pierwszej setki rozpędzał się w 5,9 sekund i osiągał prędkość maksymalną do 250 KM/H. Model ten pomimo otrzymania wielu nagród, dopracowania pod względem niezawodności i układu jezdnego, nie odniósł spektakularnego sukcesu. Niemniej dobrze sprzedawał się na rynku amerykańskim. Takie auto nasz bohater dostał od gangstera Stefana „Siary” Siarzewskiego po tym, jak wcześniej na jego zlecenie odbito niewinnego więźnia z konwoju. Poza sportowym modelem pojawiają się jeszcze trzy inne tej marki. Primera, czyli sedan klasy średniej jest w posiadaniu komisarza Ryby. Dwa kolejne to Almera i Micra.

Samochody z filmu „Kiler” – Toyota 4-runner

Kolejna japońska marka, słynąca dzisiaj z nieco nudnawych hybrydowych modeli pokroju Rav-4, CHR, czy Corolli. Nie jest jednak powiedziane, że nie potrafiła kiedyś stworzyć gangsterskiego wozu. Jak najbardziej! Mowa w tym momencie o białym terenowym 4-runner, którym poruszał się wspomniany „Siara”. Niestety nic konkretnego o tym modelu nie można powiedzieć.

Samochody z filmu „Kiler” – europejska klasyka

Oczywiście, żeby nie było, nie tylko japońska motoryzacja zagości na naszych ekranach po włączeniu filmu. Mogliśmy podziwiać chociaż nasz rodzimy wytwór motoryzacyjny, jakim jest Polonez Atu w wersji sedan. Ten model służył Jurkowi Kilerowi jako taksówka. Natomiast jeszcze ciekawiej się dzieje, gdy zajrzymy na motoryzacyjną filmową scenę polityczną. Mowa oczywiście o senatorze Ferdynandzie Lipskim. Polityk powiązany ze światem przestępczym, jak przystało na człowieka eleganckiego, musiał mieć samochód, który dodawał mu jeszcze więcej prestiżu. Pan senator od niemieckich limuzyn pokroju BMW, czy Mercedesa, wolał czuć się jeszcze bardziej bezpiecznie w swoim aucie. Pewnie właśnie dla tego wybrał szwedzkiego Saaba, czyli obok Volvo najbezpieczniejszą markę. Model Pana Lipskiego to limuzyna klasy wyższej 9000. Pewnie dla wygody wybrał czterobiegową skrzynię automatyczną. W kwestii silników mógł wybrać najsłabszy benzynowy 2,0 o mocy 126 KM, lub najmocniejszy o mocy 225KM. W ofercie był również dostępny nieco słabszy, ale większy bo 3-litrowy w układzie V6 i mocy 211KM.

Za nami kolejna produkcja, która jest dziełem kultowym nie tylko przez wzgląd na gwiazdorską obsadę, czy kultowe powiedzonka. Za tą kultowością stoją również piękne samochody, które w tym konkretnym przypadku z powodu w miarę przystępnej ceny pozwalają miłośnikowi utożsamić się z wybranym przez siebie bohaterem.

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj także o tym czym jeździli bohaterowie filmu „Młode wilki”.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia