Samochody z filmu „Psy 2 – Ostatnia krew”

585

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

psy 2 Ostatnia krew samochody
Samochody z filmu "Psy 2 - Ostatnia krew" to temat kolejnej odsłony z cyklu filmowa motoryzacja

Samochody z filmu „Psy 2 – Ostatnia krew” to temat, który poruszymy w naszym dzisiejszym spotkaniu z filmową motoryzacją. Pamiętacie zapewne, że już jakiś czas temu przedstawiałem w jednym z artykułów motoryzację, która pojawiła się w pierwszej części. Co do omawianej dzisiaj kontynuacji dzieła Władysława Pasikowskiego, wątek motoryzacyjny robi się dużo ciekawszy w porównaniu z „jedynką”. Jakie są więc samochody z filmu „Psy 2 – Ostatnia krew”?

Samochody z filmu „Psy 2 – Ostatnia krew” – główni bohaterowie

Zanim przejdziemy do wisienki na tym motoryzacyjnym torcie trzeba przypomnieć fabułę. Franz Maurer po czteroletnim pobycie w więzieniu wychodzi na wolność. Zostaje zaangażowany do współpracy przez Radosława Wolfa, handlarza bronią, który nie dawno wrócił do kraju. Jako wspólnika Franz wybiera dawnego kolegę Waldka Morawca „Nowego”, który wcześniej odbiera go z zakładu karnego i u którego się zatrzymał.

Samochody z filmu „Psy 2 – Ostatnia krew” – VW Transporter

vw transporter film psy 2
VW Transporter w filmie Psy 2 – jeździł nim „Nowy”

Omawiając samochody, które pojawiają się w drugiej części „Psów”, warto to zagadnienie podzielić. W związku z tym omówmy pokrótce auta głównych bohaterów. Waldek Morawiec, były policjant, a obecnie gangster i wspólnik Maurera porusza się busem, czyli Volkswagenem Transporterem o oznaczeniu T2. Prawdopodobnie ten egzemplarz pochodzi z 1975 roku. Jest to druga generacja modelu Transporter. Auto było produkowane w latach 1967-1979. Waldek mógł dysponować trzy-biegowym automatem, lub cztero-biegowym manualem. Producent oferował wyłącznie silniki benzynowe o pojemności od 1,6 do 2,0 litrów pojemności. Najsłabszy miał moc 47KM, a najmocniejszy 70KM. W filmie cechą charakterystyczną tego auta była dość częsta awaryjność. O czym przekonał się też i sam bohater filmu Pasikowskiego.

Samochody z filmu „Psy 2 – Ostatnia krew” – Mercedes Klasy S

Mercedes klasy S w filmie Psy 2
Merceces Klasy S w filmie Psy 2 – tą furą jeździł Maurer i Nowy

O samej S Klasie wypowiadałem się w artykule opowiadającym o filmie „Pieniądze to nie wszystko”. Bohaterowie filmu „Psy2 – Ostatnia krew” dysponowali dokładnie tą samą generacją tej flagowej limuzyny o oznaczeniu W220. Maurer i Nowy stali się posiadaczami Eski w momencie, gdy rozpoczęli współpracę z Wolfem. Panowie dobrze wiedzieli, że do wykonywania zadań potrzebują dużej, szybkiej i jednocześnie komfortowej fury. Dlatego właśnie wybrali topową odmianę S600, czyli prawdziwego potwora z silnikiem w układzie v12, czyli dwunastocylindrowa jednostka o pojemności sześciu litrów.

Samochody z filmu „Psy 2 – ostatnia krew” – Chevrolet i Audi

W pewnym momencie Mercedes zostaje skradziony. No i co tu robić? Oczywiście wypadałoby go jakoś odzyskać, no nie? Do tego celu posłuży piłeczka do gry w tenisa, czyli stary i sprawdzony numer. Ale zanim to nastąpi gangsterzy próbują „pożyczyć” sobie na chwilę Chevroleta Caprice Classic z 1991 roku, czyli limuzynę klasy luksusowej czwartej generacji. Jednak nie wyszło. Ponieważ nieoczekiwanie zjawiła się policja. Wtedy pojawia się wcześniej wspomniana sztuczka, dzięki której panowie są w chwilowym posiadaniu Audi 80 generacji B3. Jest to samochód klasy średniej, występujący w nadwoziu Sedan, lub Kombi.

Samochody z filmu „Psy 2 – Ostatnia krew” – Opel i Suzuki

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o dwóch ciekawych samochodach, które pojawiają się pod koniec filmu. Pierwszy to Opel Omega pierwszej generacji A, o nadwoziu kombi, który pojawia się w scenie odebrania Wolfa i Maurera przez Nadię. Omega to samochód klasy średniej wyższej E. Pierwszą generację produkowano w latach 1986-1994. W ostatniej scenie filmu, gdy Maurer dociera do Nowej Zelandii do swojego brata, czeka tam na niego japońska terenówka Suzuki Vitara.

Jak widać, warto czekać na kolejne części filmów, ponieważ mogą okazać się hitami nie tylko w sferze fabularnej i scenariuszowej, lecz także od strony pojawiających się w nich pojazdów.

Zainteresował cię temat filmowej motoryzacji? Przeczytaj także o samochodach z filmu „Psy”. Możesz również posłuchać o twoich ulubionych filmach w programie Filmospekcja w Radiu Bezpieczna Podróż.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia