Filmospekcja – „Mój dług”

426

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Plakat filmu
"Mój dług" to film, o którym usłyszycie w programie "Filmospekcja" w Radiu Bezpieczna Podróż.

Filmospekcja – „Mój dług” jako nowość filmowa to jeden z tematów tego odcinka audycji Piotra Warachowskiego.

W ostatnim w lutym spotkaniu ze słuchaczami Piotr prezentuje aktualności związane z filmem. Przypomina o nadchodzącej premierze filmu „Mój dług”. To historia Sławomira Sikory, który w latach 90. w obronie własnej, wraz ze swoim wspólnikiem zamordował swojego prześladowcę. W programie także kolejne zaproszenie na spotkanie z Łukaszem Maciejewskim, krytykiem filmowym, który w ramach „Przywróconych dzieł polskiej kinematografii” prezentuje najlepsze polskie filmy. Jak również organizuje spotkania i rozmowy z ich twórcami bądź aktorami. W programie także zaproszenie do Muzeum Sztuki Filmowej w Łodzi. Została tam otwarta wystawa, zatytułowana: „Miłosne fotosy Krzysztofa Wellmana.” Krzysztof Wellman jest jednym z najbardziej znanych fotosistów. Dokumentuje kulisy pracy na planach filmowych i serialowych, jak i portretuje aktorki oraz aktorów. Jego najnowsza wystawa przedstawia sceny erotyczne odgrywane w polskich produkcjach filmowych. Zdjęcia udowadniają, że miłość może mieć różne oblicza. Jak mówi twórca: „Zależy mi, aby pokazać emocje, a nie czystą nagość. Nie zawsze emocje i ich intensywność wiążą się z nagością.”

Filmospekcja – „Mój dług” cz. 1
cz. 2
cz. 3

Filmospekcja to prawdopodobnie jedyny taki program w polskich, jak i w europejskich rozgłośniach radiowych. O filmach i ich twórcach opowiada niewidomy Piotr Warachowski. Czy film widziany „słuchem” jest w stanie wzruszyć, poruszyć czy rozbawić, jak ten oglądany klasycznie wzrokiem? Na te pytania nie znajdziecie odpowiedzi, dopóki nie posłuchacie autorskiej audycji Piotra. A na Filmospekcję zapraszamy do Radia Bezpieczna Podróż w każdą środę po godzinie 17:00. Powtórki w każdą niedzielę po 17:00. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię nasz temat? chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj także o filmie „Bullit” i Steve McQueen’ie.

Program wspiera akcję:

Logotyp akcji Legalna Kultura
Legalna Kultura

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia