Żoliborz – likwidacja barier

459

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wiceburmistrz dzielnicy Żoliborz Renata Kozłowska. Wsparcie dla osób z niepełnosprawnosciami i likwidacja barier.
Na zdjęciu wiceburmistrz dzielnicy Żoliborz Renata Kozłowska

Żoliborz – likwidacja barier architektonicznych i komunikacyjnych na terenie tej warszawskiej dzielnicy to temat, o którym rozmawiamy z wiceburmistrz Renatą Kozłowską. Tak więc w jaki sposób władze Żoliborza radzą sobie z dostosowaniem ulic i obiektów użyteczności publicznej dla osób z niepełnosprawnosciami? Zapytaliśmy o to w audycji „Lokalne społeczności mają głos”, nadawanej w Radiu Bezpieczna Podróż. Jak się dowiedzieliśmy dzielnica od lat prowadzi szeroko zakrojoną akcja dostępności nie tylko architektonicznej, ale i komunikacyjno-informacyjnej. Jeszcze w tym roku Zakład Gospodarowania Nieruchomościami będzie zajmował się likwidacją barier w budynkach komunalnych i na ulicach na Żoliborzu. Zostaną wybudowane parkingi, podjazdy, obniżone krawężniki. Ostatnio kompleks przedszkolno-szkolny przy ulicy Anny German przeszedł prace dostosowania obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Podobnie budynek I Liceum Ogólnokształcącego, gdzie dodatkowo zakupiono tablice informacyjne z napisami Braila, pętlę indukcyjną i mapę tylfograficzną. Także OSiR posiada m.in. pętle indukcyjną i plany pomieszczeń przystosowane dla osób niewidowmych. W jaki sposób jeszcze Żoliborz poprawia dostępność dla osób z niepełnosprawnosciami? Bez wątpienia usłyszycie o tym w naszej audycji. Zapraszamy do wysłuchania.

Żoliborz – likwidacja barier – Lokalne społeczności mają głos 03.03.2022

Zainteresował cię temat wsparcia osób niepełnosprawnych przez samorządy? Przeczytaj także jak Warszawa likwiduje bariery architektoniczne.

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie w Radiu Bezpieczna Podróż od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia