Siennica pomaga uchodźcom z Ukrainy

475

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

wójt gminy Siennica Stanisław Duszczyk
Siennica pomaga uchodźcom z Ukrainy - wójt Stanisław Duszczyk

Jak Siennica pomaga uchodźcom z Ukrainy – na jakie wsparcie mogą liczyć osoby które znalazły się na terenie powiatu Siennica podczas wojny w Ukrainie. O tym na antenie Radia Bezpieczna Podróż w programie “Lokalne społeczności mają głos” mówi Wójt Gminy Siennica pan Stanisław Duszczyk.

Siennica pomaga uchodźcom z Ukrainy. Informacje można również znaleźć na facebook.com/people/Gmina-Siennica/ oraz PESEL, Profil Zaufany i aplikacja mObywatel dla obywateli Ukrainy – instrukcja dla użytkowników.

Siennica pomaga uchodźcom z Ukrainy – rozmowa z wójtem gminy Siennica Stanisławem Duszczykiem

Siennica – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie mińskim, w gminie Siennica. Siedziba gminy Siennica oraz dekanatu siennickiego z parafią św. Stanisława Biskupa Męczennika. Dawniej miasto; uzyskała lokację miejską w 1526 roku, zdegradowana w dniu 28 sierpnia 1870 roku.

Pierwsza wzmianka mówiąca o wsi pochodzi z XV wieku (Szenica), mówi była to własność rycerza Daćboga. Zgodnie z zapisami w 1526 księżna Anna, w dowód uznania dla Stanisława Siennckiego, lokowała miasto Janów (Janowo) na terenie wsi Siennica. Jednak nazwa ta nie przyjęła się, w spisie pochodzącym z 1564 roku miasto wróciło do poprzedniej nazwy.

 Siennica – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie mińskim. Została utworzona 1 stycznia 1973 r. na podstawie uchwały Wojewódzkiej Rady Narodowej w Warszawie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie siedleckim.

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia uchodźców z Ukrainy przez inne samorządy? Słuchaj także Żabia Wola pomaga Ukraińskim uchodźcom

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Poprzedni artykułPostrach rosyjskiego lotnictwa w Ukrainie
Następny artykułWiktory powracają
Piotr Pawlak
Jestem miłośnikiem zabytkowej motoryzacji i turystyki z nią związanej. Interesuje się historią Warszawy, a wolnych chwilach oglądam stare polskie komedie przede wszystkim mistrza Stanisława Barei. Dobry rock-and-roll, ska i punk rock nie są mi obce, no i oczywiście klasyka metalu z lat 80/90. Wszystko to okraszone jest fotografią kiedyś kliszową obecnie cyfrową.

Brak postów do wyświetlenia