Jak Siennica pomaga uchodźcom z Ukrainy – na jakie wsparcie mogą liczyć osoby które znalazły się na terenie powiatu Siennica podczas wojny w Ukrainie. O tym na antenie Radia Bezpieczna Podróż w programie “Lokalne społeczności mają głos” mówi Wójt Gminy Siennica pan Stanisław Duszczyk.
Siennica pomaga uchodźcom z Ukrainy. Informacje można również znaleźć na facebook.com/people/Gmina-Siennica/ oraz PESEL, Profil Zaufany i aplikacja mObywatel dla obywateli Ukrainy – instrukcja dla użytkowników.
Siennica – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie mińskim, w gminie Siennica. Siedziba gminy Siennica oraz dekanatu siennickiego z parafią św. Stanisława Biskupa Męczennika. Dawniej miasto; uzyskała lokację miejską w 1526 roku, zdegradowana w dniu 28 sierpnia 1870 roku.
Pierwsza wzmianka mówiąca o wsi pochodzi z XV wieku (Szenica), mówi była to własność rycerza Daćboga. Zgodnie z zapisami w 1526 księżna Anna, w dowód uznania dla Stanisława Siennckiego, lokowała miasto Janów (Janowo) na terenie wsi Siennica. Jednak nazwa ta nie przyjęła się, w spisie pochodzącym z 1564 roku miasto wróciło do poprzedniej nazwy.
Siennica – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie mińskim. Została utworzona 1 stycznia 1973 r. na podstawie uchwały Wojewódzkiej Rady Narodowej w Warszawie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie siedleckim.
A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.
Zainteresował cię temat wsparcia uchodźców z Ukrainy przez inne samorządy? Słuchaj także Żabia Wola pomaga Ukraińskim uchodźcom