Kulinarna nawigacja – Marynaty i konfitury

0
59
Na zdjęciu marynaty i konfitury w słoikach. Ilustracja do audycji
Konfitury i marynaty - jak łączyć smaki, jak prawidłowo pasteryzować słoiki? Kulinarne triki zdradza Jarosław Uściński.

O czym będzie mowa w audycji?

Marynaty i konfitury – najlepsze przepisy na prawdziwe pyszności zamknięte w słoikach serwuje tradycyjnie już Jarosław Uściński. Kulinarny guru Radia Bezpieczna Podróż w audycji “Kulinarna Nawigacja” tym razem zdradza sekrety właściwego przyrządzania i wekowania owoców i warzyw. Przy okazji odpowiada również na pytania jak długo przechowywać konfitury, jak prawidłowo pasteryzować słoiki, czy jakie smaki ze sobą łączyć? Przy okazji wyjawia również, które z przetworów należą do jego ulubionych. Na top wracają gruszki w occie, marynowana cukinia, jak również tarte buraczki z papryką. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Marynaty i konfitury – najlepsze przepisy – Kulinarna Nawigacja – cz. 1
cz. 2
cz. 3
cz. 4

O prowadzącym

Kim jest Jarek Uściński? Bez wątpienia to jeden z najlepszych polskich kucharzy. Na co dzień szef kuchni i właściciel restauracji MOONSFERA. A także Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, menadżer Reprezentacji Polski Kucharzy Profesjonalnych, wielbiciel i mistrz BBQ. Również członek drużyny BBQ Kings Polska, z którą zdobył wiele tytułów na czołowych wydarzeniach w świecie. Z Radiem Bezpieczna Podróż związany od kwietnia 2021 roku. Prowadzi audycję “Kulinarna nawigacja”.

Na zdjęciu Jarek Uściński - prowadzący audycję "Kulinarna Nawigacja" w Radiu Bezpieczna Podróż.

Jarek Uściński – o sobie

O sobie mówi: – Rolą kucharza jest uczyć się smaków. Jem wszystko, co potencjalnie jest jadalne, co napotkam na swojej drodze i zapamiętuję. Tak buduję swój słownik smaku, to moja pasja. Prowadzenie restauracji to dla mnie radość bycia w kuchni. Radość tworzenia potraw, które zachwycą gości nieprzewidywalnymi, fascynującymi, nowatorskimi kompilacjami smaków i aromatów. Które stworzą harmonię dzięki spotkaniu wyobraźni szefa kuchni z wiedzą i wrażliwością sommeliera. Kocham przebywać z ludźmi. Choć najchętniej odpoczywam z dala od nich. To zdrowe podejście, żeby się nie przesycić. Cenię sobie prawdziwość i uczciwość kulinarną. Wielce szanuję to, że moja cudowna Załoga gra ze mną takimi samymi kartami. I choć czasem jest nam ciężko nie idziemy na skróty. Zawsze nakarmimy Was tak, jakbyśmy karmili własną rodzinę. 

Więcej odcinków “Kulinarnej nawigacji” z niebanalnymi przepisami na pyszne jedzenie znajdziesz tutaj. Kolacja Mistrzów czyli najwyższy kunszt gotowania i podawania potraw, zobacz nasze wydarzenie w Toruniu

Zapraszamy do restauracji Moonsfera oraz Zdrówko Legionowo!