Proste dania z ziemniaków

0
47
Na zdjęciu talerz z młodymi ziemniakami posypanymi koperkiem. Zdjęcie ilustracyjne do audycji pt.
Czy rzeczywiście ziemniak to nasze narodowe warzywo? Jak przyrządzić z niego niebanalne, a zarazem i smaczne dania? O tym w audycji Radia Bezpieczna Podróż.

Proste dania z ziemniaków to temat kolejnej odsłony “Kulinarnej Nawigacji”, którą w Radiu Bezpieczna Podróż prowadzi Jarek Uściński. Wszyscy wiemy, że ziemniak to niemal narodowe warzywo. Ale czy wiemy jak pyszne i wcale nie skomplikowane potrawy można przyrządzić z tego warzywa? Frytki, zapiekanka, a może musaka tyle że z ziemniaków zamiast bakłażanów? Czasami warto wrócić do smaków z dzieciństwa i postawić na tradycyjną zupę kartoflaną, a ostatecznie na krem z ziemniaków. Dla bardziej zaawansowanych w działaniach w kuchni mamy przepis na pieczone ziemniaki z nadzieniem mięsnym. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Proste dania z ziemniaków – Kulinarna Nawigacja – cz. 1
cz. 2
cz. 3
cz. 4

Kim jest Jarek Uściński? Bez wątpienia to jeden z najlepszych polskich kucharzy. Na co dzień szef kuchni i właściciel restauracji MOONSFERA. A także prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, menadżer Reprezentacji Polski Kucharzy Profesjonalnych, wielbiciel i mistrz BBQ. Również członek drużyny BBQ Kings Polska, z którą zdobył wiele tytułów na czołowych wydarzeniach w świecie. Z Radiem Bezpieczna Podróż związany od kwietnia 2021 roku. Prowadzi audycję “Kulinarna nawigacja”. W marcu 2022 roku magazyn Forbes umieścił go w 50 najlepszych polskich restauratorów, przyznając pozycję 23.

Na zdjęciu Jarek Uściński - prowadzący audycję "Kulinarna Nawigacja" w Radiu Bezpieczna Podróż.
Jarek Uściński – prowadzący audycję “Kulinarna Nawigacja” w Radiu Bezpieczna Podróż.

Inne odcinki “Kulinarnej nawigacji” z niebanalnymi przepisami na pyszne jedzenie znajdziesz tutaj.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!