Motoparalotnia dla osób niepełnosprawnych

473

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Lot motopatalotnią

Każda osoba z niepełnosprawnością ruchową zastanawia się z jakiego rodzaju sportów ekstremalnych mogłaby skorzystać.
Na pewno każdy z nas chciałby wznieść się do góry niczym ptak i poczuć smak prawdziwej wolności, wiatr we włosach i te uczucie, że nic go nie ogranicza. Czy jest to zatem realne marzenie? Czy osoba niepełnosprawna może latać? Oczywiście, że tak! Jest na to nawet kilka sposobów, jednym z nich jest lot motoparalotnią.

Motoparalotnia dla osób niepełnosprawnych – na czym polega?

Motoparalotnia to rodzaj konstrukcji, ze skrzydłem. Umiejętne sterowanie umożliwia wzniesienie się w powietrze i podziwianie widoków z lotu ptaka. Motoparalotnia to rodzaj klasycznej paralotni, która dodatkowo wyposażona jest w silnik napędzający. Pilot nie ma specjalnej uprzęży, tylko siedzi w charakterystycznym dwuosobowym, trójkołowym wózku. Specjalna konstrukcja statku i napęd umożliwia sterowanie nawet z płaskiego terenu, a nie jak w przypadku paralotni ze wzniesienia. Loty motoparalotnią odbywają się zawsze w towarzystwie doświadczonego pilota, dlatego są w pełni bezpieczne i komfortowe. Latanie motoparalotnią daje nam możliwość spojrzenia na świat z zupełnie innej perspektywy.

Motoparalotnia dla osób niepełnosprawnych – historia niezwykłego człowieka.

Waldemar Wolski to instruktor pierwszej klasy motoparalotnictwa. Założył Stowarzyszenie Skrzydła, które organizowało obozy integracyjne dla motoparalotniarzy. Odnajdywał pilotów po wypadkach, przekonywał ich że dzięki motolotni znowu będą mogli latać i tak też się działo. Choć w życiu codziennym mogli poruszać się tylko na wózkach lub o kulach, w powietrzu ich ograniczenia nie istniały.
Waldemar Wolski w 1984 roku miał wypadek i od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim. W 1986 roku wrócił do swojej największej miłości – do latania. Swoją miłość najlepiej opisuje słowami: „Tam, u góry, jesteś zupełnie innym człowiekiem. Potrzebuję oderwania się od ziemi. Bez tego nie wyobrażam sobie życia. Masz problemy na ziemi, startujesz i wszystko ucieka. Czysta dusza, a po wylądowaniu znajdowałem rozwiązanie wielu problemów. Przepiękne widoki, piękno przyrody. Czujesz strach i fascynację. Jesteś zupełnie malutki, w mocy otaczającej cię przyrody…”, „W górze nie ma świata przegranych i życiowych cwaniaków depczących innych

Motoparalotnia dla osób niepełnosprawnych – spróbuj bo warto.

Jednym z moich wielu marzeń było, aby wznieść się w powietrze niczym ptak. Jednak zastanawiałam się, czy jest to w ogóle możliwe z moimi ograniczeniami zdrowotnymi. Przed faktem dokonanym postawili mnie rodzice, wręczając mi w dniu moich urodzin voucher na lot motoparalotnią. Kiedy pogoda była sprzyjająca lotom, spotkałam się z moim instruktorem, który okazał się cudownym człowiekiem i wspierał mnie od samego początku. Gdy już wsiedliśmy do dwuosobowego wózka i odpowiednio się poprzypinaliśmy, zaczęłam odczuwać lekki strach, ale też i ogromną ekscytację. Jednak największa adrenalina była w momencie oderwania się od ziemi. Gdy już byliśmy wysoko w górze zobaczyłam jaki świat jest piękny z tej perspektywy.

Domy, samochody, rzeki i ludzie byli niczym ziarenka piasku. Mój instruktor zaczął ze mną kręcić pętle w powietrzu, co dodatkowo podniosło u mnie poziom adrenaliny. Lot był cudowny, dlatego polecam każdemu. Nie ma znaczenia, czy jesteś osobą zupełnie sprawną czy też masz problemy z poruszaniem się.

Przeczytaj o ściance wspinaczkowej dla niepełnosprawnych!!!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia