Kulinarna nawigacja – Jesień w kuchni

0
71
Jesień na talerzu
Jesień na talerzu

Jarosław Uściński zaprasza na Kulinarną Nawigację. W najnowszej audycji Jarek podpowie nam jak przywitać jesień w kuchni, a Paweł Kubalski jak zwykle wtrąci swoje 3 grosze. 😉

O czym będzie mowa w audycji?

Jesień kojarzy nam się między innymi ze znaną i lubianą zupą krem z dyni. Jednak pamiętajmy, że zupa z dyni niekoniecznie musi być zblendowana na krem. Przykładowo współprowadzący audycję Paweł Kubalski przygotowuje zupę dyniową z azjatyckim twistem, mianowicie przyrządza ją z mlekiem kokosowym oraz mieszanką hinduskich przypraw. Jednak można tradycyjnie z marchewką oraz ziemniakami, a do tego jakieś mięsko lub tofu. A jaką dynię kupić, kiedy planuje ugotować zupę dyniową? Polecamy dynię muscat.

Jesień w kuchni – zupa krem z dyni

Skoro temat zupy dyniowej mamy omówiony to pomyślmy, co jeszcze można zrobić z dyni. Paweł Kubalski poleca placki dyniowe z dodatkiem kartofli, mąki oraz jajek. Seruje je z jogurtem bądź śmietaną z cytryną. Są zdecydowanie słodsze niż ich popularni kuzyni. Jarek zaś dorzuca placek dyniowy z dyni butternut o smaku korzennego ptasiego mleczka. A co jeszcze można przygotować z dyni? Na przykład makaron spaghetti, który można zamarynować w korzennej marynacie i serwować jako chrupiącą przekąskę.


Cz. 1 Kulinarna nawigacja – jesień w kuchni

Cz. 2 Kulinarna nawigacja – jesień w kuchni

Cz. 3 Kulinarna nawigacja – jesień w kuchni

Cz. 4 Kulinarna nawigacja – jesień w kuchni

Cz. 5 Kulinarna nawigacja – jesień w kuchni

O prowadzącym

Kim jest Jarek Uściński? Bez wątpienia to jeden z najlepszych polskich kucharzy. Na co dzień szef kuchni i właściciel restauracji MOONSFERA. A także Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, menadżer Reprezentacji Polski Kucharzy Profesjonalnych, wielbiciel i mistrz BBQ. Również członek drużyny BBQ Kings Polska, z którą zdobył wiele tytułów na czołowych wydarzeniach w świecie. Z Radiem Bezpieczna Podróż związany od kwietnia 2021 roku. Prowadzi audycję “Kulinarna nawigacja”.

Na zdjęciu Jarek Uściński - prowadzący audycję "Kulinarna Nawigacja" w Radiu Bezpieczna Podróż.

Jarek Uściński – o sobie

O sobie mówi: – Rolą kucharza jest uczyć się smaków. Jem wszystko, co potencjalnie jest jadalne, co napotkam na swojej drodze i zapamiętuję. Tak buduję swój słownik smaku, to moja pasja. Prowadzenie restauracji to dla mnie radość bycia w kuchni. Radość tworzenia potraw, które zachwycą gości nieprzewidywalnymi, fascynującymi, nowatorskimi kompilacjami smaków i aromatów. Które stworzą harmonię dzięki spotkaniu wyobraźni szefa kuchni z wiedzą i wrażliwością sommeliera. Kocham przebywać z ludźmi. Choć najchętniej odpoczywam z dala od nich. To zdrowe podejście, żeby się nie przesycić. Cenię sobie prawdziwość i uczciwość kulinarną. Wielce szanuję to, że moja cudowna Załoga gra ze mną takimi samymi kartami. I choć czasem jest nam ciężko nie idziemy na skróty. Zawsze nakarmimy Was tak, jakbyśmy karmili własną rodzinę. 

Więcej odcinków “Kulinarnej nawigacji” z niebanalnymi przepisami na pyszne jedzenie znajdziesz tutaj.

Zapraszamy do restauracji Moonsfera oraz Zdrówko Legionowo!