Wywiad z Dariuszem Grajdą

0
63
Wywiad z Dariuszem Grajdą
Wywiad z Dariuszem Grajdą

W drugiej audycji z cyklu “Bezpieczna Podróż z Kolejami Mazowieckimi” przeprowadziliśmy wywiad z Dariuszem Grajdą, Członkiem Zarządu Spółki Koleje Mazowieckie. Dyrektor handlowy Spółki Koleje Mazowieckie opowiedział nam o szczegółach kontraktu na zakup nowego taboru, a ponadto zdradził nam, co wpływa na ostateczny kształt rozkładu jazdy. Co więcej poznaliśmy pełną listę udogodnień jakie Spółka oferuje podróżnym.

Wywiad z Dariuszem Grajdą – Zakup nowych pojazdów

Spółka Koleje Mazowieckie posiada około 320 pojazdów. Co więcej ta liczba nieustannie się zwiększa, ponieważ obecnie firma Stadler dostarcza spółce nowe pojazdy. Dzięki temu Spółka Koleje Mazowieckie otrzyma 61 nowoczesnych pięcioczłonowych pojazdów ER-160 Flirt. Każdy z nich będzie wygodny, przestronny, cichy a poza tym ciepły. Dodatkowo jest klimatyzowany, dzięki czemu spełnia oczekiwania podróżnych. Oczywiście podróżni chcieliby, aby każdy pociąg Kolei Mazowieckich został wymieniony. Jednak to wymaga czasu. Trzeba też podkreślić, że gdyby nie dofinansowanie unijne zakup wspomnianych pociągów byłby niemożliwe ze względu na koszt. Jak się okazuje kontrakt z siedlecką firmą opiewa na kwotę blisko 2 miliardów złotych. Unia Europejska pokryła około 50% tej sumy, a na pozostałą część kwoty Spółka Koleje Mazowieckie musiała wziąć kredyt.

Wywiad z Dariuszem Grajdą – W trosce o komfort podróżnych

Spółka Koleje Mazowieckie jest zainteresowana opinią podróżnych na temat oferowanych przez siebie usług transportowych, ponieważ dzięki temu może podjąć działania mające na celu zwiększeniu komfortu przejazdów. W związku z tym przeprowadza wśród podróżnych ankiety, a także zleca badania jakościowe, które przeprowadza wynajęta do tego celu firma zewnętrzna. Jak się dowiedzieliśmy tego typu badania są wykonywane rokrocznie na wszystkich liniach obsługiwanych przez Spółkę Koleje Mazowieckie.

Zapraszamy do wysłuchania pełnej rozmowy Dominika Morawskiego z Dariuszem Grajdą, Członkiem Zarządu oraz Dyrektorem handlowym Spółki Koleje Mazowieckie.

Bezpieczna Podróż z Kolejami Mazowieckimi, cz. 1

Bezpieczna Podróż z Kolejami Mazowieckimi, cz. 2

Audycja jest współtworzona ze Spółką Koleje Mazowieckie.

Jeżeli chcą Państwo odsłuchać archiwalne podcasty z cyklu “Bezpieczna podróż z Kolejami Mazowieckimi” to wystarczy kliknąć w ten link.