Wywiad z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego

0
81

W kolejnej audycji “Mazowsze dla niepełnosprawnych” usłyszycie wywiad z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego, Adamem Struzikiem. Wywiad przeprowadził Dominik Kubalski.

Wywiad z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego – O działalności społeczno-politycznej

Marszałek Województwa Mazowieckiego już jako student Akademii Medycznej w Łodzi angażował się społecznie i był aktywnym członkiem organizacji studenckich, a także był aktorem w teatrze studenckim. Następnie jako młody lekarz został wybrany do rady gminy Nowy Duninów. Tam też zaczęła się jego kariera samorządowa, która nieprzerwanie trwa do dziś. Warto dodać, że Adam Struzik pełni funkcję radnego od blisko 40 lat. W latach 1993-97 pełnił funkcją Marszałka Senatu. Co ciekawe jest najdłużej urzędującym marszałkiem województwa w Polsce.

Wywiad z Adamem Struzikiem
Wywiad z Adamem Struzikiem

Wywiad z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego – O wsparciu kultury na Mazowszu

Marszałek Województwa Mazowieckiego piastując stanowiska samorządowe zawsze przykładał dużą wagę do kultury, co oczywiście przekłada się na duży zastrzyk finansowy dla instytucji kultury w województwie. Dlatego kultura jest na trzecim miejscu W Mazowieckim pod względem ilości środków, które samorząd łoży na jej finansowanie. Rocznie wydatki na kulturę w naszym województwie sięgają kwot rzędu kilkuset milionów złotych, zarówno w obszarze inwestycji, jak i bieżących wydatków. Jeśli mówimy o wsparciu kultury w regionie warto wspomnieć, że Władze Województwa współpracują również z aktywnymi na Mazowszu organizacjami pozarządowymi.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Dominika Kubalskiego z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego.

Mazowsze dla niepełnosprawnych, cz. 1

Mazowsze dla niepełnosprawnych, cz. 2

Mazowsze dla niepełnosprawnych, cz. 3

W związku z tym, że mogą być Państwo zainteresowani odsłuchem innych podcastów z cyklu “Mazowsze dla niepełnosprawnych” wszystkie archiwalne audycje zamieszczamy pod tym linkiem.

Partnerem audycji “Mazowsze dla niepełnosprawnych” jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.