Jak wybrać dobry lakier samochodowy?

Lakierni w samodzielnym użytku: od drobnych rys po całkowicie zamaskowane uszkodzenia. Jakie produkty będą najlepsze dla spatynienia Twojego samochodu? Sprawdź wpis!

365

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

jak dobrać lakier do auta
Jak wybrać dobry lakier samochodowy

Produkty lakiernicze do samodzielnego użytku występują w wielu wariantach, dzięki czemu można szybko zamaskować drobne rysy pojawiające się na karoserii auta. Jakie lakiery samochodowe jednak sprawdzą się najlepiej i czym kierować się podczas ich wyboru? Zachęcamy do poznania odpowiedzi w poniższym artykule.

Odpryski lakieru a wizyta u lakiernika – czy zawsze jest niezbędna?

Nawet najlepszym zdarza się niekiedy uszkodzić karoserię auta. Niektóre zdarzenia mogą wystąpić mimo szczególnej ostrożności – otarcie spowodowane przez innego kierowcę, akt wandalizmu, a nawet jazda po kamienistej drodze mogą sprawić, że na ukochanych czterech kółkach pozostaną mniejsze lub większe ślady. Pogodzenie się z nowym, nieco mniej reprezentatywnym wyglądem samochodu nie jest dobrym wyjściem: w miejscu odprysku może z czasem pojawić się korozja, generując jeszcze większe koszty niż się przewidywało. Czy zawsze jednak trzeba szukać pomocy u lakiernika?

Z pewnością bez wizyty u profesjonalisty nie obędzie się, jeżeli uszkodzenia lakieru są wynikiem kolizji drogowych lub innych zdarzeń i są dość poważne. Jeśli jednak są to wyłącznie niewielkie rysy, można spokojnie poradzić sobie samemu. W dzisiejszych czasach nie brakuje produktów do samodzielnego użytku – w każdym dobrym sklepie można znaleźć lakiery samochodowe w sprayu, których użycie nie wymaga znajomości fachu. Klientom sklepów oferowane są nie tylko rozmaite lakiery, ale i specjalne farby, jednak nie zawsze ten wybór może okazać się korzystny. 

Podstawową różnicą pomiędzy lakierem a farbą do karoserii samochodowej jest konsystencja. Lakiery nie tylko są bardziej płynne, ale też zabezpieczają karoserię przed szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych, zapewniając dodatkową ochronę. Warto jednak pamiętać, że cały proces lakierowania składa się z kilku etapów: w pierwszej kolejności należy zaaplikować warstwę podkładową, a dopiero następnie użyć lakieru, który następnie pokrywa się warstwą nabłyszczającą. Wybierając lakier również warto uwzględnić kilka kryteriów, o których wspominamy poniżej.

Na co zwrócić uwagę wybierając lakiery samochodowe?

Z pewnością warto kierować się nie tylko jego wyglądem. Wybrany produkt musi wyróżniać się przede wszystkim jakością, dzięki czemu będzie w stanie zapewnić ochronę przed szkodliwą korozją oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dokonując zakupu po raz pierwszy, najlepiej skorzystać z wiedzy doświadczonego sprzedawcy lub lakiernika samochodowego, którzy z pewnością doradzą, jaki lakier sprawdzi się najlepiej w danym przypadku. 

Wśród najpopularniejszych lakierów znajdują się te o perłowym wykończeniu, które posiadają mieniące się w świetle słonecznym drobinki, dzięki czemu auto prezentuje się wyjątkowo elegancko. Klasyczny wysoki połysk zapewnią natomiast lakiery metaliczne, gwarantujące efektowną, niemal lustrzaną powłokę. Właściciele sportowych modeli najczęściej decydują się zaś na lakier matowy, podkreślający dynamiczny charakter samochodu. 

Warto również zwrócić uwagę na skład wybranego lakieru. Profesjonaliści zazwyczaj używają podczas pracy lakierów akrylowych, które wymagają nałożenia pojedynczej warstwy i chemicznego utwardzenia. Chcąc zakupić produkt jak najmniej szkodliwy, również dla planety, można zdecydować się na przykład na lakier płynny. W przypadku wątpliwości i w tej kwestii dobrze jest poradzić się fachowca lub doradcy w sklepie z artykułami samochodowymi, który podpowie, jaki lakier wybrać oraz jak należy go stosować, aby otrzymać jak najdoskonalsze efekty.

Przeczytaj o Tesli która robi setkę w 2s

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia