Projekt “Akademia Szczęśliwych Kobiet”

0
88
Dzisiejszymi gośćmi Dominika Morawskiego były Siostra Jolanta Glapka oraz Koordynatorka projektu "Akademia Szczęśliwych Kobiet" — Pani Ewa Król

W dzisiejszej audycji z cyklu “Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” gościliśmy dwie urocze kobiety. Pierwszą z nich była Siostra Jolanta Glapka, drugą natomiast Pani Ewa Król. Rozmowy dotyczyły działalności Fundacji, Centrum Integracji Społecznej oraz nowego projektu “Akademia Szczęśliwych Kobiet”.

Projekt “Akademia Szczęśliwych Kobiet” – o działalności Fundacji

W pierwszej części programu poznaliśmy kierunki działania Fundacji “Pasja Życia” im. Siostry Józefy Menendez, która działa już od 2006 roku w Legionowie. Do jej zadań należy między innymi pomoc osobom uzależnionym, dysfunkcyjnym i pogubionym życiowo. Fundacja pomaga wyjść z nałogu, ale także prowadzi hostel dla osób, które są po terapii. Ponadto organizuje zajęcia dla dzieci od 2 do 5 lat z Lego robotyki, a dla nieco starszych projekt “Giganci programowania”. Odbywają się również zajęcia z języka angielskiego, malarstwa czy warsztatów ikony.

Centrum Integracji Społecznej

Siostra Jolanta opowiedziała nam także jakie warsztaty dla osób z niepełnosprawnościami prowadzi Centrum Integracji Społecznej w Legionowie. Pierwszym z nich jest nauka zawodu baristy, kolejny natomiast dotyczy prac porządkowych, który polega na nauce sprzątania. Celem warsztatów jest możliwość zaistnienia na rynku pracy, ale także integracja społeczna oraz pomoc psychologiczna. W tym miejscu Siostra Jolanta pochwaliła się, że już trzy osoby dzięki projektowi zyskały zawód baristy i pracują na zewnątrz.

Akademia Szczęśliwych Kobiet

W kolejnej części programu Pani Ewa Król opowiedziała nam o projekcie, który lada moment wystartuje w Legionowie, a jest nim “Akademii Szczęśliwych Kobiet”. Jego celem jest stworzenie miejsca dla kobiet, gdzie będą one mogły znaleźć pomoc i wsparcie. Odpocząć po ciężkim tygodniu pracy i oderwać się od obowiązków domowych. Spotkania będą odbywać się raz w tygodniu i co bardzo istotne są one zupełnie bezpłatne. Projekt zakłada pracę w czterech segmentach, tak aby dotyczyła ona każdego aspektu życia zarówno rodzinnego jak i duchowego. Program “Akademia Szczęśliwych Kobiet” dotowany jest przez Ministerstwo Rodziny z cyklu Rozwój Klubów. Dzięki dotacji działać będzie pięć punktów na terenie Warszawy i okolic. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, tam dowiecie się gdzie i w jaki sposób możecie zapisać się na wyżej wymienione warsztaty.

Projekt “Akademia Szczęśliwych Kobiet”

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem