Projekt „Akademia Szczęśliwych Kobiet”

397

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dzisiejszymi gośćmi Dominika Morawskiego były Siostra Jolanta Glapka oraz Koordynatorka projektu "Akademia Szczęśliwych Kobiet" — Pani Ewa Król

W dzisiejszej audycji z cyklu „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” gościliśmy dwie urocze kobiety. Pierwszą z nich była Siostra Jolanta Glapka, drugą natomiast Pani Ewa Król. Rozmowy dotyczyły działalności Fundacji, Centrum Integracji Społecznej oraz nowego projektu „Akademia Szczęśliwych Kobiet”.

Projekt „Akademia Szczęśliwych Kobiet” – o działalności Fundacji

W pierwszej części programu poznaliśmy kierunki działania Fundacji „Pasja Życia” im. Siostry Józefy Menendez, która działa już od 2006 roku w Legionowie. Do jej zadań należy między innymi pomoc osobom uzależnionym, dysfunkcyjnym i pogubionym życiowo. Fundacja pomaga wyjść z nałogu, ale także prowadzi hostel dla osób, które są po terapii. Ponadto organizuje zajęcia dla dzieci od 2 do 5 lat z Lego robotyki, a dla nieco starszych projekt „Giganci programowania”. Odbywają się również zajęcia z języka angielskiego, malarstwa czy warsztatów ikony.

Centrum Integracji Społecznej

Siostra Jolanta opowiedziała nam także jakie warsztaty dla osób z niepełnosprawnościami prowadzi Centrum Integracji Społecznej w Legionowie. Pierwszym z nich jest nauka zawodu baristy, kolejny natomiast dotyczy prac porządkowych, który polega na nauce sprzątania. Celem warsztatów jest możliwość zaistnienia na rynku pracy, ale także integracja społeczna oraz pomoc psychologiczna. W tym miejscu Siostra Jolanta pochwaliła się, że już trzy osoby dzięki projektowi zyskały zawód baristy i pracują na zewnątrz.

Akademia Szczęśliwych Kobiet

W kolejnej części programu Pani Ewa Król opowiedziała nam o projekcie, który lada moment wystartuje w Legionowie, a jest nim „Akademii Szczęśliwych Kobiet”. Jego celem jest stworzenie miejsca dla kobiet, gdzie będą one mogły znaleźć pomoc i wsparcie. Odpocząć po ciężkim tygodniu pracy i oderwać się od obowiązków domowych. Spotkania będą odbywać się raz w tygodniu i co bardzo istotne są one zupełnie bezpłatne. Projekt zakłada pracę w czterech segmentach, tak aby dotyczyła ona każdego aspektu życia zarówno rodzinnego jak i duchowego. Program „Akademia Szczęśliwych Kobiet” dotowany jest przez Ministerstwo Rodziny z cyklu Rozwój Klubów. Dzięki dotacji działać będzie pięć punktów na terenie Warszawy i okolic. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, tam dowiecie się gdzie i w jaki sposób możecie zapisać się na wyżej wymienione warsztaty.

Projekt „Akademia Szczęśliwych Kobiet”

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia