Otwórz oczy zanim otworzysz puszkę

0
81
Zanim kupimy gotowe dania w puszce czy słoiku, sprawdźmy wcześniej jaki jest ich skład

Otwórz oczy zanim otworzysz puszkę, tak brzmi dzisiejsze motto przewodnie audycji z cyklu “Kulinarna Nawigacja” z Jarosławem Uścińskim. W programie Panowie po raz kolejny skłaniają nas do zwracania szczególnej uwagi, na to co ląduje na naszych talerzach. Dodatkowo zachęcają do jedzenia szparagów, truskawek i sałat, ponieważ nie tylko pysznie smakują, ale również są prawdziwą bombą witaminową.

Otwórz oczy zanim otworzysz puszkę, czyli o złej jakości jedzenia

Tematem przewodnim dzisiejszego programu była zła jakość jedzenia, nie tylko tego w puszkach czy słoikach, ale także pozostałych produktów, które znajdziemy na sklepowych półkach. Pretekstem do rozważań na owe tematy były pogłoski, jakoby Robert Makłowicz rozpoczął własną produkcję dań gotowych. Okazały się one jednak fake newsem — podpisał on jedynie umowę ze znaną firmą, która sprzedaje taką żywność. W tym właśnie miejscu Pan Jarosław wymyślił motto na dziś — czyli “otwórz oczy zanim otworzysz puszkę”! Oznacza to nie mniej, nie więcej, jak tylko uważne czytanie etykiet i składu danego produktu. Dodatkowo Panowie zachęcali do unikania cukru, który w naszym organizmie powoduje rozprzestrzenianie się grzybów, bakterii i wirusów. Wystarczającą ilość cukru, potrzebną do prawidłowego funkcjonowania mózgu dostarczymy sobie zjadając owoce i warzywa.

O truskawkach, szparagach i sałatach

W zależności od odmiany, niektóre sałaty rwiemy, inne natomiast kroimy

W dalszej części programu, Panowie przypomnieli nam, że sezon szparagowy trwa w najlepsze, dlatego warto sięgać po te warzywa jak najczęściej. Dodatkowo szparagi, jako jedne z nielicznych nie wymagają do upraw pestycydów, przez co są zdrowe, ekskluzywne i smaczne. Panowie zauważyli także, że rozpoczął się właśnie sezon truskawkowy. Zachęcali więc do kupowania i jedzenia tych owoców, nie tylko na surowo, ale również jako dodatek do dań i sałat. Ciekawym pomysłem naszego kucharza jest połączenie sałaty z cienkimi plastrami owoców, dzięki czemu zyska ona lekkość i doskonały smak. Dowiedzieliśmy się również, którą odmianę sałaty należy rwać, a którą kroić, tak aby nie straciła ona na swojej jakości. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, tam czeka na Was więcej informacji na temat zdrowego odżywiania i nie tylko.

Otwórz oczy zanim otworzysz puszkę

Więcej odcinków “Kulinarnej Nawigacji” znajdziecie pod tym linkiem