Złomowanie samochodu, który nie jest na chodzie – ile może kosztować transport auta na złom?

Złomowanie samochodu to nie tylko zwykła utylizacja ale także ochrona środowiska. niestety koszty transportu są po naszej stronie, zapoznaj się z faktami tej materii

527

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Protest przeciwko SCT w Warszawie już 7.12.2023 Złomowanie samochodu to nie tylko zwykła utylizacja ale także ochrona środowiska. niestety koszty transportu są po naszej stronie
Złomowanie samochodu to nie tylko zwykła utylizacja ale także ochrona środowiska. niestety koszty transportu są po naszej stronie

Kierowcy decydujący się na złomowanie samochodu, który nie jest na chodzie. Często zmagają się z problemem organizacji bezpiecznego transportu auta na złom. Sprawdźmy, ile może kosztować transport oraz czy stacja demontażu pojazdów może go zorganizować sama.

Nieopłacalność naprawy uszkodzonych, starych aut sprawia, że ich wartość jest co najwyżej sentymentalna dla samych właścicieli. Złomowanie pojazdu, który nie jest na chodzie, jest zazwyczaj jedynym racjonalnym wyjściem. Pamiętajmy, że za każde zarejestrowane auto musimy opłacać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Nieużywanie go na co dzień nie jest wytłumaczeniem. Za brak opłaconego OC grożą wysokie kary pieniężne nakładane przez UFG.

Okazuje się jednak, że dla wielu właścicieli starych samochodów największą przeszkodą na drodze do pozbycia się kłopotu jest… Organizacja transportu na złomowisko samochodowe. Kasacja pojazdu wymaga dostarczenia go w bezpieczny sposób na auto szrot. Często samochód nie jest na chodzie, a jego holowanie również nie jest możliwe. Wówczas pozostaje nam jedynie zamówienie transportu specjalną autolawetą.

Ile kosztuje transport auta na lawecie? Jakiej stawki za kilometr się spodziewać?

Nie ulega wątpliwości, że transport auta na lawecie jest po prostu drogi. Samo rozliczenie kilometrowe waha się od 2,50 zł dla małych aut osobowych do ponad 5 zł dla pojazdów nietypowych. Nietypowych czyli takich jak duże samochody dostawcze, autobusy, ciężarówki, łodzie czy motocykle. W połączeniu z kosztami dojazdu oraz obsługi, nawet na krótkich, kilkunastokilometrowych odcinkach, cena autolawety nierzadko przekracza 200-300 złotych.

Jaką kwotę można uzyskać na złomie za oddawany samochód?

W zależności od pojazdu oraz regionu, firmy zajmujące się kasacją auta oferują w zamian za oddawany na złom samochód stawki w okolicach od 50 do 70 groszy za każdy kilogram. Oznacza to, iż za kasację samochodu o przeciętnych rozmiarach możemy otrzymać około 1000 złotych. Jeżeli odliczymy od tej kwoty koszty transportu lawetą, realny zysk może być dużo niższy. W skrajnych wypadkach – dopłacimy do interesu!

Złomowanie samochodu to nie tylko zwykła utylizacja ale także ochrona środowiska. niestety koszty transportu są po naszej stronie
poznaj rzeczywiste koszty złomowania auta zanim to zrobisz, może być spore zaskoczenie

Możliwość odzyskania części opłaconej składki OC – dodatkowa korzyść ze złomowania pojazdu

Jak wspomnieliśmy już wcześniej – niezależnie od tego, czy Twoje auto jest sprawne, czy uszkodzone, musisz za nie odprowadzać obowiązkowe składki OC. Liczy się jedno – fakt, iż Twój pojazd jest oficjalnie zarejestrowany.

To właśnie potrzeba opłacania obowiązkowych składek ubezpieczeniowych za niesprawny samochód jest jedną z najczęstszych przyczyn decyzji o złomowaniu pojazdu. Kasacja samochodu pozwala na w pełni legalne wyrejestrowanie go. Zanim do tego dojdzie, musimy jednak przygotować wszelkie niezbędne dokumenty: dowód rejestracyjny, dokument tożsamości, kartę pojazdu i tablice rejestracyjne oraz – opcjonalnie – wpis do CEIDG lub KRS.

Po skompletowaniu niezbędnej dokumentacji możemy zdecydować się na złomowanie samochodu. Po kasacji auta i jego wyrejestrowaniu mamy możliwość odzyskania części opłaconej już składki OC. W tym miejscu należy podkreślić, że ubezpieczenie OC musi być ważne przynajmniej do dnia wyrejestrowania samochodu. W przeciwnym razie nie tylko nie odzyskamy pieniędzy, lecz również nie będziemy mogli zezłomować niesprawnego auta.

Czy są stacje demontażu pojazdów, które za darmo transportują zepsute auto na złom?

Wiele stacji demontażu pojazdów pomaga swoim klientom w organizacji przewozu zepsutego auta na złom. Jedną z takich firm jest złomowisko samochodowe Macii w gminie Poniec koło Leszna, które oferuje właścicielom niesprawnych pojazdów bezpłatny transport samochodu profesjonalną autolawetą. Klienci zyskują w ten sposób nie tylko pieniądze, lecz również czas, jaki musieliby normalnie poświęcić na zorganizowanie operacji transportu na złom.

Co można wygrać, złomując samochód?

Okazuje się, że bezpłatny transport autolawetą czy możliwość odzyskania części opłaconej składki OC to niejedyne korzyści, jakie czekają na klientów polskich stacji demontażu pojazdów. Złomowisko Macii organizuje dodatkowo loterię, gdzie na uczestników czekają wartościowe nagrody – nowe auta osobowe oraz rowery miejskie.

Nagrodą główną w loterii jest nowa Dacia Duster. Auto z rocznika 2022 w ekstrawaganckim kolorze Szary Comete jest wyposażone w manualną skrzynię biegów oraz oszczędny i wydajny silnik ECO-G 4×2 o pojemności 999 cm3 i mocy 74 kW. Dodatkowo, co miesiąc, na uczestników loterii czekają wysokiej klasy rowery miejskie.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w loterii auto złomu Macii? Wystarczy przekazać na złomowisko samochodowe kompletny pojazd. Po dostarczeniu auta pobieramy kupon loteryjny, wypełniamy go i wrzucamy do zabezpieczonej urny. Teraz pozostaje czekać na łut szczęścia i wygraną – nowy samochód lub rower miejski.

Jeżeli szukasz profesjonalnego złomowiska samochodowego, oferującego bezpłatny transport autolawetą z miejsca garażowania lub postoju pojazdu, to wybierz auto szrot Macii w gminie Poniec (w okolicach miasta Leszno)! Zyskasz też szansę na wygranie nowego samochodu!

Złomowanie samochodu to nie tylko zwykła utylizacja ale także ochrona środowiska. niestety koszty transportu są po naszej stronie
złomowanie aut – nagroda główna

czy znasz problemy z płonącymi bateriami w elektrykach? to dopiero złom

z drugiej strony poznaj ceny transportu aut luksusowych

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia