Jakie opony wybrać? Wszystko co musisz wiedzieć !

Zastanawiamy się jakie opony wybrać całoroczne czy zimowe. Opowiemy jakie są różnice i dlaczego warto dbać o regularny serwis opon.

553

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jakie opony wybrać
Jakie opony wybrać - przykładowa opona letnia.

W rozmowie z Naszym ekspertem z WORD w dziedzinie ogumienia samochodowego Panem Michałem Antoszkiewiczem ustaliliśmy: dlaczego regularny serwis opon jest istotny jak należy serwisować opony, aby zapewnić bezpieczeństwo i efektywność jazdy? Oto kilka powodów, dlaczego warto dbać o regularny serwis opon oraz dowiemy się jakie opony wybrać.

Długość życia opon.

Regularna konserwacja opon, takie jak rotacja, sprawdzenie ciśnienia powietrza i wyważanie, może przedłużyć ich żywotność. Dzięki temu nie trzeba wymieniać opon tak często, co jest oszczędne dla każdego drogowca. Dobrze utrzymane opony zapewniają komfortową jazdę. Niesprawne opony mogą prowadzić do wibracji, hałasu i nierówności na drodze, co wpływa na komfort kierowcy i pasażerów.

Jak jest za granicą? W niektórych krajach istnieją przepisy dotyczące stanu technicznego opon, takie jak minimalna głębokość bieżnika. Dbanie o opony pozwala utrzymać pojazd w zgodności z przepisami prawa. Poprawnie serwisowane opony są mniej podatne na uszkodzenia, takie jak pęknięcia czy przebicia, co może ograniczyć koszty napraw.

Bezpieczeństwo i jakie opony wybrać ?

Opony są jedynym kontaktem między pojazdem a drogą. Odpowiednio serwisowane opony zapewniają lepszą przyczepność do nawierzchni, skracają hamowanie i poprawiają sterowność pojazdu. Nieodpowiednie opony mogą zwiększać ryzyko wypadków. Niesprawne opony o większym oporze toczenia mogą prowadzić do większego zużycia paliwa. Poprawnie napełnione i wyważone opony oraz te, które są w dobrym stanie technicznym, pomagają zaoszczędzić pieniądze na paliwie.

W trakcie rozmowy poruszyliśmy wątek jakie opony wybrać ? Nowe czy z rynku wtórnego? Bo taki cały czas istnieje. Przy dzisiejszym ogromnym wyborze producentów opon i ich marek, jesteśmy w stanie znaleźć nową oponę odpowiednią do naszego budżetu. Dlaczego warto dbać o regularny serwis opon. Obejmuje to regularne sprawdzanie ciśnienia powietrza, rotację opon, wyważanie kół, kontrolę bieżnika i ogólny stan techniczny. Nasz ekspert w dziedzinie opon Michał Antoszkiewicz  zaleca  również regularne monitorowanie daty produkcji opon i ich wymianę, gdy przekroczą określony wiek, nawet jeśli wyglądają na dobrej jakości. Kierowco… Dbałość o opony jest kluczowa dla bezpieczeństwa na drodze, oszczędności i ogólnego komfortu jazdy.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Naszym ekspertem Michałem Antoszkiewiczem.

 

Czy znasz nowego Hyundai’a i20 

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia