Pandemiczne wyzwania: Marnotrawstwo szczepionek, gorączka na Krakena i apteki na pierwszej linii obrony

Szczepionki na koronawirusa i goniące terminy ważności. Polska gorączkująca na Krakena i apteki -pierwszą linią frontu.

292

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Szczepionki na koronawirusa COVID-19
Szczepionki na koronawirusa COVID-19

W obliczu globalnej pandemii COVID-19, Unia Europejska stanęła przed kluczowymi wyzwaniami związanymi z efektywnym zarządzaniem szczepieniami oraz zwalczaniem nowych wariantów koronawirusa. Pandemiczne wyzwania- zapoznajmy się z nimi bliżej.

Marnotrawstwo szczepionek w UE. Wyzwania terminów ważności

Unia Europejska stanęła obecnie w obliczu poważnych wyzwań dotyczących efektywnego zarządzania zapasami szczepionek. Dotyczy to w szczególności przekroczenia pokaźnej liczby 215 milionów wyrzuconych dawek przeciwko COVID-19. Ich wartość szacowana jest na 4 mld euro, czyli około 17 mld złotych. Centralnym problemem jest termin ważności, który budzi istotne pytania na temat skutecznego gospodarowania zasobami, oraz globalnej solidarności w walce z pandemią. Mimo aktywności UE w dostarczaniu szczepionek krajom afrykańskim, pojawia się pewien dylemat. Czy obecne podejście jest wystarczające, zwłaszcza w kontekście narastającej liczby nieużytych dawek.

Gorączka na Krakena. Polska w ogniu walki z wariantem XBB.1.5

W Polsce ruszyła intensywna kampania szczepień przeciwko nowemu wariantowi koronawirusa, znanemu jako Kraken. Dostępność szczepionki białkowej Nuvaxovid od firmy Novavax dla wszystkich powyżej 12. roku życia wywołała ogromne zainteresowanie społeczne. Jednakże, mimo entuzjazmu, brak dostępnych terminów stawia Polskę przed wyzwaniem efektywnej organizacji procesu rejestracji i szczepień. To zagadnienie podnosi także kwestie dotyczące równomiernego dostępu i podziału szczepionek w społeczeństwie. Stawia przed decydentami zadanie skutecznego zarządzania popytem oraz zapewnienia sprawiedliwego dostępu do ochrony zdrowia dla wszystkich grup wiekowych.

Apteki w służbie zdrowia publicznego. Dynamiczny wzrost miejsc szczepień

Rola aptek w Polsce staje się kluczowa w walce z pandemią. Już teraz ponad pół tysiąca z nich może przeprowadzać szczepienia przeciwko COVID-19, grypie czy pneumokokom. Dynamiczny wzrost miejsc oferujących szczepienia podkreśla istotną rolę aptek w skutecznym zwalczaniu pandemii. Otwartość na nowe wnioski o uprawnienia do szczepień sugeruje, że liczba miejsc oferujących szczepienia może nadal rosnąć, co jest kluczowe dla efektywnej ochrony zdrowia publicznego.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia