W Łodzi ludzie dzielą się jedzeniem. Nie tylko od święta.

20 lodówek społecznych działa w Łodzi. Inicjatywa ta ma zapobiec marnowaniu jedzenia oraz wspomaganiu społeczności poprzez dzielenie się.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dzielenie się jedzeniem- troskliwa inicjatywa
Dzielenie się jedzeniem- troskliwa inicjatywa

Znacie to skądś? Zostaw, to na święta – a potem – jedz bo się zmarnuje. Żeby się nie marnowało – w Łodzi stanęło 20cia lodówek społecznych, w których można zostawiać świąteczne jedzenie i w ten sposób podzielić się nim z potrzebującymi.

W Łodzi ludzie dzielą się jedzeniem. Jedzenie, które nie marnuje się, pomaga innym

W Łodzi, 20 lodówek społecznych stanowi źródło dobroci, umożliwiając mieszkańcom dzielenie się jedzeniem i wzajemne budowanie społeczności. Ta inicjatywa nie tylko eliminuje marnowanie żywności, lecz także manifestuje potęgę wspólnoty opartej na solidarności i trosce o drugiego człowieka. To symboliczne miejsca, gdzie mieszkańcy praktykują prosty, ale silny gest dzielenia się. Ukazują w ten sposób, że wspólnota może być budowana na codziennych czynach dobroci i gotowości do wsparcia potrzebujących.

Działamy razem przez cały rok

Otwarte 24/7 i dostępne przez cały tydzień – lodówki społeczne w Łodzi są symbolem ciągłego działania na rzecz pomocy potrzebującym. Rozmieszczone strategicznie w każdej dzielnicy, te lodówki są źródłem pomocy dla lokalnych społeczności, umacniając więzi i solidarność mieszkańców.

W Łodzi, dzielenie się jedzeniem to nie tylko kwestia praktykowania gestów dobroci od święta. Lodówki społeczne stoją jako zobowiązanie do codziennego działania. Dzięki nim możemy zapobiec marnowaniu żywności. Tworzymy jednocześnie społeczność, gdzie każdy może skorzystać z pomocy, a także każdy może tą pomoc ofiarować.

Dowiedz się, co zrobić z nietrafionym prezentem.

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/embed/#?secret=42SaCcOKko#?secret=5285VPIEeD

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

 

 

 

Brak postów do wyświetlenia