Skoki narciarskie w Obersdorfie

Skoki narciarskie w Obersdorfie

191

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Skoki narciarskie w Obersdorfie
Skoki narciarskie w Obersdorfie

Skoki narciarskie w Obersdorfie. Wczorajszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie był bardzo ciekawy i emocjonujący. Już w kwalifikacjach widać było, że skocznia Schattenbergschanze jest w dobrej formie i pozwala na uzyskiwanie dobrych wyników. W konkursie głównym zobaczyliśmy wiele pięknych skoków, a rywalizacja była bardzo wyrównana. Ostatecznie zwyciężył Niemiec Andreas Wellinger, który skoczył 139,5 i 128 metrów. To jego pierwszy triumf w Turnieju Czterech Skoczni. Drugie miejsce zajął Japończyk Ryoyu Kobayashi, a trzecie Austriak Stefan Kraft.

Skoki narciarskie w Obersdorfie – wyniki Polaków

Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, zajął 17. miejsce. To jego najlepszy wynik od początku sezonu. Do drugiej serii konkursu w Obersdorfie z biało czerwonych zakwalifikowali się jeszcze Piotr Żyła i Dawid Kubacki, którzy uplasowali się odpowiednio na 27 i 28 miejscu. Pozostali reprezentanci Polski nie zdołali awansować do finałowej serii. Dodać tutaj trzeba, że pewnym paradoksem jest, że w pierwszej serii zawodów w Niemczech najdalej z Polaków skoczył Paweł Wąsek na 118 metr, ale mimo to nie uzyskał promocji do drugiej serii. Ogólnie rzecz biorąc, wczorajszy konkurs był bardzo dobrym początkiem Turnieju Czterech Skoczni. Pokazał, że w tym sezonie będziemy mieli do czynienia z zaciętą rywalizacją o zwycięstwo w tym prestiżowym cyklu.

Skoki narciarskie w Obersdorfie – dziura w kombinezonie Wellingera

Po konkursie w Obersdorfie pojawiły się zaskakujące informacje jakoby zwycięzca zawodów Andreas Wellinger powinien zostać zdyskwalifikowany jeszcze podczas piątkowych kwalifikacji. Powodem takiego stanu rzeczy miała być dziura w kombinezonie zawodnika. Oczywiście skutkowałoby to nieobecnością Niemca w sobotę i jednocześnie kto inny by zwyciężył. Podopiecznemu Stefana Horngachera się upiekło ponieważ nie został wytypowany do kontroli. Inna kwestia to, to, że zapewne wiele jest podobnych sytuacji. Od siebie dodam, ale to tylko moje podejrzenia, że najciekawsze jest to, że konkurs odbywał się właśnie w Niemczech. Ciekawe czy to właśnie nie było powodem, że Wellinger pozostał w konkursie.

Skoki narciarskie w Obersdorfie – Podsumowanie

Oto kilka moich osobistych spostrzeżeń na temat wczorajszego konkursu:

  • Andreas Wellinger zaprezentował się wspaniale. Jego skoki były bardzo dynamiczne i precyzyjne.
  • Ryoyu Kobayashi również skoczył bardzo dobrze. Pokazał, że jest w dobrej formie i jest jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni.
  • Kamil Stoch pokazał, że jest na dobrej drodze do powrotu do formy. Jego skoki były stabilne i bezpieczne. To daje nadzieję na to, że w kolejnych konkursach będzie walczył o podium.

Turniej Czterech Skoczni w skokach narciarskich to zawsze jest wielkie wydarzenie sportowe, które przyciąga miliony kibiców na całym świecie.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o wysokich zarobkach „gwiazd” TVP

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia