Czy teraz Prezydent Andrzej Duda może być aresztowany za ukrywanie zbiegów?

Prezydent państwa może zostać aresztowany za popełnienie przestępstwa, prawo jest również dla niego obowiązujące. Dowiedz się jak jest z prezydentem Andrzej Dudą!

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Areszt dla Kamińskiego i Wąsika - Prezydent Duda stanowczo sprzeciwia się postanowieniu Sądu.
A teraz nawet Prezydent może być aresztowany

Tak, prezydent państwa może zostać aresztowany za ukrywanie zbiegów. Ukrywanie zbiegów jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Prezydent państwa nie jest zwolniony z odpowiedzialności karnej za popełnienie tego przestępstwa. Andrzej Duda może być aresztowany, tak!

Jak widać teren Pałacu Prezydenckiego nie jest miejscem specjalnym/azylem

W polskim prawie, prezydent państwa jest uważany za osobę publiczną. Osoby publiczne są obowiązane do przestrzegania prawa w tym samym stopniu co inne osoby. Oznacza to, że prezydent państwa może zostać aresztowany za popełnienie każdego przestępstwa, za które grozi areszt.

Oczywiście, aresztowanie prezydenta państwa jest sytuacją wyjątkową. W praktyce, aresztowanie prezydenta państwa może nastąpić tylko w przypadku, gdy istnieją bardzo silne dowody na jego winę. A to jak widać jest sprawą oceny tych którzy oceniają…

W przypadku, gdyby prezydent państwa został aresztowany, jego obowiązki przejmowałby premier lub inny upoważniony minister.

Poznaj jakie uprawnienia ma Policja wobec Pałacu Prezydenckiego i dlaczego SOP chroniące Prezydenta zadziałało przeciw niemu.

Taki mamy klimat – zimny (przypomnę że styczeń)

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Brak postów do wyświetlenia