Ford ma zespół który stworzy tańsze auta elektryczne

Ford ma "Skunk Works", które tworzy tańsze auta elektryczne. Mniej zapłacisz za lepsze auto EV. Sprzedaż Forda hamowana przez wyższe ceny. Sprzedaż EV w USA spowolniła. Tanie, wysokiej jakości pojazdy elektryczne w Europie Środkowej od 150 tys. zł.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

elektryczny samochód ford mustang mach-e

Ford twierdzi, że posiada tajny zespół o nazwie „Skunk Works,” pracujący nad stworzeniem tańszych samochodów elektrycznych. Zespół ten ma za zadanie projektowanie przyszłych pojazdów elektrycznych w ramach strategii konkurowania z Teslą oraz producentami EV z Chin, starając się osiągnąć konkurencyjność pod względem cen.

Tańsze auta elektryczne napędzą Świat?

Obecnie, dla osób zainteresowanych luksusowymi samochodami elektrycznymi, rynek oferuje szeroki wybór. Niemniej jednak, koszty technologii EV, zwłaszcza baterii, sprawiają, że samochody te są drogie. W rezultacie, nawet popularne marki, takie jak Ford, oferują pojazdy elektryczne, które są zazwyczaj droższe. Ford ujawnił, że utrzymanie wyższych cen hamuje sprzedaż pojazdów elektrycznych, co stanowi główny powód spowolnienia wzrostu sprzedaży EV w Stanach Zjednoczonych. Niestety w Europie zwłaszcza Środkowej barierą są ceny. Brak aut dobrej jakości w cenie poniżej 150 tys zł.

CEO Forda, Jim Farley, ogłosił istnienie zespołu „Skunk Works,” który pracuje nad technologią umożliwiającą produkcję tańszych pojazdów elektrycznych. Ford rozumie, że konieczne jest zaoferowanie bardziej przystępnych cen pojazdów elektrycznych, aby konkurować z chińskimi producentami samochodów elektrycznych i Teslą. W ramach tego projektu, Ford dąży do stworzenia platformy, która umożliwi produkcję różnych modeli pojazdów elektrycznych. Farley zaznaczył również, że niektóre z tych pojazdów mogą korzystać z oprogramowania i usług oferowanych przez Forda.

Projekt „Skunk Works” Forda nawiązuje do podobnej jednostki w firmie Lockheed Martin, znanej z budowy zaawansowanych i tajnych samolotów. Ford używa tej nazwy, aby podkreślić wyzwanie związane z tworzeniem tańszych pojazdów elektrycznych. Farley podkreślił, że zmniejszenie kosztów jest kluczowe dla przyciągnięcia szerszego grona klientów, a firma planuje wprowadzić modele EV dostępne w bardziej przystępnych cenach.

elektryczny samochód ford mustang mach-e

Tańsze auta elektryczne to priorytet dla Forda. Płacić mniej za lepsze auto EV. Niższe ceny są kluczem do sprzedaży Europie Środkowej

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Brak postów do wyświetlenia