Nowe połączenie kontenerowe do Wielkiej Brytanii

Nowe połączenie kontenerowe zmniejszy ruch TIR do i z Wielkiej Brytanii i pozwoli zaoszczędzić paliwo redukując emisję CO2 do atmosfery. Obniży także koszty transportu.

130

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nowe połączenie kontenerowe Portu Gdynia
Nowe połączenie kontenerowe zmniejszy ruch TIR do Wielkiej Brytanii i pozwoli zaoszczędzić paliwo redukując emisję CO2 do atmosfery

Operator Ellerman City Liners uruchomił nowe, cotygodniowe połączenie kontenerowe na trasie Gdynia-Tilbury-Gdynia. Jest to już drugie połączenie tej firmy z Gdynią i portem brytyjskim, ale pierwsze niezależne, obsługiwane pod nazwą Poland Express Service. Nowe połączenie kontenerowe to jeszcze większe przeładunki w polskim porcie.

Zalety nowego połączenia

Według Ellerman City Liners, iPEX jest najszybszym połączeniem na rynku. Połączenie obsługuje statek „Nova” o nośności 13 965 ton i ładowności kontenerów nominalnej 966 TEU (360 FEU). Poza standardowymi kontenerami, iPEX oferuje również przewozy 45-stopowych kontenerów high cube (45′ HCPW) – największych kontenerów spotykanych w Europie. Brama Europy staje się faktem?

Znaczenie dla Portu Gdynia, nowe połączenie powinno przyczynić się do wzrostu przeładunków kontenerowych w Porcie Gdynia. Uruchomienie iPEX wzmacnia pozycję Portu jako wewnątrzeuropejskiego centrum logistycznego. Tak właśnie powstaje Brama Europy. Statek „Nova” zawija do Gdyni w niedziele, a do Tilbury w środy. Połączenie iPEX uzupełnia istniejące połączenie Ellerman City Liners do Teesport (z opcją zawinięcia do Tilbury).

Nowe połączenie jest odpowiedzią na rosnący popyt na przewozy kontenerowe między Polską a Wielką Brytanią. Jest też ograniczeniem emisji CO2 przez ruch TIR czyli poprawia Zielony Ład zmniejszając zużycie paliw.

Wnioski

Uruchomienie nowego połączenia iPEX jest pozytywnym wydarzeniem dla Portu Gdynia i dla polskich przedsiębiorstw eksportujących do Wielkiej Brytanii. Szybsze i bardziej pojemne połączenie powinno przyczynić się do wzrostu przeładunków kontenerowych i wzmocnienia pozycji Portu Gdynia na mapie Europy.

W 2022 roku Port Gdynia przeładował 20,8 mln ton towarów i jest ważnym węzłem transportowym dla Polski i Europy. Jest on również znaczącym centrum logistycznym i przemysłowym. Obsługuje ponad 400 tras kontenerowych, ta do UK jest kolejną.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia