Apel Zełenskiego stawia rząd pod presją

Wezwanie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego do natychmiastowego rozwiązania kryzysu na granicy polsko-ukraińskiej wywołało presję na rząd polski.

143

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Apel Zełenskiego do premiera Donalda Tuska i prezydenta Andrzeja Dudy. Co z tego wyniknie?
Apel Zełenskiego do premiera Donalda Tuska i prezydenta Andrzeja Dudy. Co z tego wyniknie?

Zełenski zaapelował do premiera Donalda Tuska i prezydenta Andrzeja Dudy o osobiste zaangażowanie w negocjacje i spotkanie na granicy do 24 lutego, w rocznicę rosyjskiej inwazji.

Apel Zełenskiegoresort rolnictwa zaskoczony

Apel Zełenskiego zaskoczył resort rolnictwa, który dotychczas informował, że do rozwiązania tej sytuacji potrzebny jest czas. Minister rolnictwa Czesław Siekierski sugerował wcześniej, że negocjacje z protestującymi rolnikami potrwają dłużej, a termin zakończenia blokady granicy nie jest znany. Szef resortu rolnictwa otwarcie stwierdził, że pierwotnie premier nie przewidywał angażowania się w negocjacje na poziomie technicznym. Obecnie, po apelu Zełenskiego, ministerstwo stoi przed koniecznością rewizji strategii i wypracowania nowego planu działania.

„Poleciłem naszemu Rządowi, w najbliższym czasie, do dwudziestego czwartego lutego, przybyć na granicę między naszymi państwami. (…) I proszę Ciebie, Donaldzie, Panie Premierze, żebyś też przybył na granicę. Andrzeju, Panie Prezydencie, proszę Ciebie o wsparcie tego dialogu. To jest bezpieczeństwo narodowe. Nie możemy tego odkładać. Najbliższe dni dają nam na to szansę (pisownia oryginalna – przyp. red.)” – czytamy w mediach społecznościowych prezydenta Ukrainy.

Zełenski apeluje do KE

W swoim apelu dot. protestujących rolników Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwrócił się również do Komisji Europejskiej o pomoc w rozwiązaniu konfliktu na granicy polsko-ukraińskiej. Zełenski podkreślił, że blokada granicy szkodzi nie tylko ukraińskiej gospodarce, ale również relacjom polsko-ukraińskim. Zaznaczył, że liczy na zaangażowanie KE w mediacje i znalezienie rozwiązania, które uwzględni interesy wszystkich stron.

Apel Zełenskiego stawia w niekomfortowej sytuacji również unijnego komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego, który do tej pory nie przedstawił konkretnego planu rozwiązania konfliktu.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Ten artykuł to tylko początek. Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi treściami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór materiałów na różne tematy. Od aktualnych wydarzeń po ciekawostki historyczne, tajniki motoryzacji i porady dotyczące codziennego życia oraz zdrowego odżywiania.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować:

5 linii metra w Warszawie do 2050 roku Metro – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Hadaka Matsuri: tysiącletnia tradycja przyciągania szczęścia – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia