W 2014 roku Wojciech Kwaśniak, ówczesny wiceszef KNF, został brutalnie pobity przed swoim domem. W śledztwie ustalono, że za napaścią stał Piotr Polaszczyk, były prezes SKOK Wołomin, który działał z zemsty za działalność Kwaśniaka w KNF. Po trwającym kilka lat procesie, Stołeczny Sąd Rejonowy w Warszawie skazał Polaszczyka na 10 lat więzienia.
Brutalny atak na wiceszefa KNF – motywy?
14 kwietnia 2014 roku Wojciech Kwaśniak został brutalnie pobity przed swoim domem na warszawskim Wilanowie. Napastnicy uderzyli go kijem bejsbolowym i bestialsko kopali, co spowodowało liczne obrażenia, w tym złamanie nosa, szczęki i żebra. Kwaśniak trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację i spędził kilka tygodni, na powrocie do zdrowia. W śledztwie ustalono, że za napaścią stał Piotr Polaszczyk, który wówczas był w konflikcie z KNF. Ówczesny wiceszef KNF Wojciech Kwaśniak, nadzorował wtedy kontrolę w SKOK Wołomin. Według prokuratury to właśnie z tej kasy oszczędnościowej miały być wyprowadzane ogromne pieniądze. A w konsekwencji, proceder ten doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości ponad 3 mld zł. Wojciech Kwaśniak był w tym procesie oskarżycielem posiłkowym.
Sprawa SKOK Wołomin – Proces i wyrok
Proces w sprawie pobicia Kwaśniaka rozpoczął się w 2018 roku. W trakcie postępowania sądowego przesłuchano kilkudziesięciu świadków, w tym biegłych sądowych. Sąd Rejonowy w Warszawie uznał, że Piotr Polaszczyk był inicjatorem i organizatorem pobicia, a Jacek W. i Marcin W. działali z jego polecenia. Sąd wziął również pod uwagę motywację oskarżonych, którymi była chęć zemsty na Kwaśniaku za jego działalność w KNF. Polaszczyk zlecił pobicie Kwaśniaka Jackowi W., który za pośrednictwem innego mężczyzny, Marcina W., znalazł dwóch napastników. Sąd skazał Piotra Polaszczyka na 10 lat więzienia a Jacka W. na 2 lata więzienia. Marcina W. zaś w odrębnym postępowaniu, na 5 lat więzienia.
Ponadto sąd orzekł wobec Polaszczyka 10cio letni zakaz zbliżania się i kontaktowania z Kwaśniakiem. Ma też zapłacić zadośćuczynienie za doznaną krzywdę – w wysokości pół miliona złotych. Orzeczenie jest nieprawomocne.
Odkryj więcej na naszej stronie!
Ten artykuł to tylko początek. Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi treściami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór materiałów, na różne tematy. Od aktualnych wydarzeń po ciekawostki historyczne, tajniki motoryzacji i porady dotyczące codziennego życia oraz zdrowego odżywiania.
Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować: