Sprawa SKOK Wołomin: 10 lat więzienia za pobicie wiceszefa KNF

Stołeczny Sąd Rejonowy w Warszawie skazał Piotra Polaszczyka, byłego prezesa SKOK Wołomin, na 10 lat więzienia za brutalne pobicie Wojciecha Kwaśniaka, ówczesnego wiceszefa KNF.

201

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Sprawa SKOK Wołomin: 10 lat więzienia za pobicie wiceszefa KNF
Sprawa SKOK Wołomin: 10 lat więzienia za pobicie wiceszefa KNF

W 2014 roku Wojciech Kwaśniak, ówczesny wiceszef KNF, został brutalnie pobity przed swoim domem. W śledztwie ustalono, że za napaścią stał Piotr Polaszczyk, były prezes SKOK Wołomin, który działał z zemsty za działalność Kwaśniaka w KNF. Po trwającym kilka lat procesie, Stołeczny Sąd Rejonowy w Warszawie skazał Polaszczyka na 10 lat więzienia.

Brutalny atak na wiceszefa KNF – motywy?

14 kwietnia 2014 roku Wojciech Kwaśniak został brutalnie pobity przed swoim domem na warszawskim Wilanowie. Napastnicy uderzyli go kijem bejsbolowym i bestialsko kopali, co spowodowało liczne obrażenia, w tym złamanie nosa, szczęki i żebra. Kwaśniak trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację i spędził kilka tygodni, na powrocie do zdrowia. W śledztwie ustalono, że za napaścią stał Piotr Polaszczyk, który wówczas był w konflikcie z KNF. Ówczesny wiceszef KNF Wojciech Kwaśniak, nadzorował wtedy kontrolę w SKOK Wołomin. Według prokuratury to właśnie z tej kasy oszczędnościowej miały być wyprowadzane ogromne pieniądze. A w konsekwencji, proceder ten doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości ponad 3 mld zł. Wojciech Kwaśniak był w tym procesie oskarżycielem posiłkowym.

Sprawa SKOK Wołomin – Proces i wyrok

Proces w sprawie pobicia Kwaśniaka rozpoczął się w 2018 roku. W trakcie postępowania sądowego przesłuchano kilkudziesięciu świadków, w tym biegłych sądowych. Sąd Rejonowy w Warszawie uznał, że Piotr Polaszczyk był inicjatorem i organizatorem pobicia, a Jacek W. i Marcin W. działali z jego polecenia. Sąd wziął również pod uwagę motywację oskarżonych, którymi była chęć zemsty na Kwaśniaku za jego działalność w KNF. Polaszczyk zlecił pobicie Kwaśniaka Jackowi W., który za pośrednictwem innego mężczyzny, Marcina W., znalazł dwóch napastników. Sąd skazał Piotra Polaszczyka na 10 lat więzienia a Jacka W. na 2 lata więzienia. Marcina W. zaś w odrębnym postępowaniu, na 5 lat więzienia.

Ponadto sąd orzekł wobec Polaszczyka 10cio letni zakaz zbliżania się i kontaktowania z Kwaśniakiem. Ma też zapłacić zadośćuczynienie za doznaną krzywdę – w wysokości pół miliona złotych. Orzeczenie jest nieprawomocne.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Ten artykuł to tylko początek. Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi treściami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór materiałów, na różne tematy. Od aktualnych wydarzeń po ciekawostki historyczne, tajniki motoryzacji i porady dotyczące codziennego życia oraz zdrowego odżywiania.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Akademickie Kluby Obywatelskie przeciwko reformie edukacji – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Ile zarobił Orlen? Analiza wyników finansowych za rok 2023 – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Inwazja cykad: Niezwykłe zjawisko natury raz na ponad 200 lat – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia