Wesołe momenty podczas komisji ds. wyborów kopertowych. „Niech Pan nie macha mi tu łapami”

293

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wesołe momenty podczas komisji ds. wyborów kopertowych. Na zdjęciu Przewodniczący Komisji, Dariusz Joński
Wesołe momenty podczas komisji ds. wyborów kopertowych. Na zdjęciu Przewodniczący Komisji, Dariusz Joński

Emocje sięgnęły zenitu podczas poniedziałkowych obrad komisji śledczej ds. wyborów kopertowych. Posłowie Jacek Karnowski (KO) i Waldemar Buda (PiS) wdali się w ostrą wymianę zdań, a wszystko to za sprawą reakcji Dariusza Jońskiego na opinię Pawła Kukiza.

4 marca o godzinie 10:00 rozpoczęły się przesłuchania przed komisją śledczą ds. wyborów kopertowych. W charakterze świadków przed komisją stawili się: Tomasz Zdzikot, były prezes Poczty Polskiej (2020-2022), Jarosław Sachajko, były członek zarządu Poczty Polskiej, oraz Paweł Kukiz, lider ugrupowania Kukiz’15. Przewodniczącym komisji jest Dariusz Joński (KO), a jego zastępcami: Jacek Karnowski (KO), Waldemar Buda (PiS) i Bartosz Romowicz (Polska 2050).

Paweł Kukiz i kwestia „zdrowego rozsądku”

Paweł Kukiz, znany ze swoich kontrowersyjnych i bezpośrednich wypowiedzi, na pytanie o niezgodność wyborów kopertowych z prawem i zdrowym rozsądkiem, odparł, że to ta komisja jest dla niego „niezgodna ze zdrowym rozsądkiem”. Dariusz Joński, któremu nie spodobała się opinia Kukiza, zwrócił posłowi uwagę aby nie formułował takich wypowiedzi, po czym, wyłączył mu mikrofon. Sytuacja ta wywołała natychmiastowy protest ze strony Waldemara Budy. Zbulwersowany polityk emocjonalnie wskazując palcem posła Karnowskiego i Jońskiego oświadczył, że na posiedzeniach kiedy „powie się coś źle, wyłączany jest mikrofon”.

Jacek Karnowski vs Waldemar Buda

Posłowie KO i PiS rozpoczęli słowne przepychanki, zarzucając sobie nawzajem brak kultury lub stosowanie niedopuszczalnych gestów.

Waldemar Buda, machając palcem w kierunku Jacka Karnowskiego i Dariusza Jońskiego, pouczał ich o wyłączaniu mikrofonów w przypadku „złych” wypowiedzi. Karnowski zaś zwrócił uwagę Budzie na jego gestykulację, sugerując, żeby ten „przestał machać paluchami” i zapytał czy może się odsunąć. Buda zripostował krótko, że jeśli chce, może nawet wyjść. „To ja będę decydował kiedy wyjdę, a nie Pan” skomentował w odpowiedzi Karnowski. Pouczył przy tym Waldemara Budę na przyszłość, aby ten „nie wymachiwał mu tu łapami” na co poseł Buda stwierdził, że „nie ma łap”, a poseł Karnowski poprawił, że w takim razie… „rączkami”.

Jak widać na komisji ds. kopertowych rozrywki nie brakuje nikomu.

Czy komisja ds. wyborów kopertowych dojdzie do sedna sprawy, czy też spory między posłami będą główną osią narracji? Czas pokaże, jakie owoce przyniesie praca komisji, ale jedno jest pewne: z całą pewnością nie będzie nudno.

Ten artykuł to tylko początek. Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi treściami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór materiałów, na różne tematy. Od aktualnych wydarzeń po ciekawostki historyczne, tajniki motoryzacji i porady dotyczące codziennego życia oraz zdrowego odżywiania.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia