Zadyma pod Sejmem, prowokatorzy opłaceni przez oligarchów?

Teoria o prowokatorach opłacanych przez oligarchów jest niepotwierdzona, ale nie można jej całkowicie wykluczyć. Należy jednak pamiętać, że protesty rolników były zjawiskiem złożonym i na ich przebieg miało wpływ wiele czynników. Tam gdzie jest tak dużo emocji i brak koordynacji łatwo jest wzniecić agresję.

2158

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

prowokatorzy poszukiwani przez policję
prowokatorzy z zadymy pod Sejmem poszukiwani przez policję

Podczas protestów rolników, które odbyły się w Warszawie pod Sejmem, wśród protestujących mogli znajdować się prowokatorzy opłacani przez oligarchów. Ich celem miało być zdestabilizowanie protestów i zdyskredytowanie rolników. To jest w interesie tej grupy która rzeczywiście rządzi Ukrainą.

Argumenty na poparcie teorii: prowokatorzy opłaceni przez oligarchów

  • Zachowanie niektórych osób: Niektórzy protestujący zachowywali się agresywnie i prowokowali policję do interwencji. Te działania mogły mieć na celu wzniecenie zamieszek i stworzenie chaosu. Emocje były tak wielkie że łatwo było wmieszać się w tłum protestujących i podburzyć ich.
  • Pojawienie się osób z obcych środowisk: Na protestach zauważono osoby, które nie były rolnikami i nie miały związku z rolnictwem. Mogły to być osoby opłacone przez oligarchów, których celem było podżeganie do aktów wandalizmu. Robili to skutecznie i z determinacją. Zamysłem rolników nie była przemoc.
  • Korzyści dla oligarchów: Oligarchowie czerpią korzyści z niestabilnej sytuacji na potwierdzenie antyukraińskich nastrojów w Polsce. Protesty rolników mogły być dla nich okazją do osłabienia wizerunku Polski która przeszkadza im w nieuczciwej ekspansji rolnej ich produktów w Europie.

Argumenty przeciwko teorii:

  • Brak dowodów: Nie ma bezpośrednich dowodów na to, że prowokatorzy byli opłacani przez oligarchów.
  • Możliwość spontanicznych zachowań: Agresywne zachowania niektórych protestujących mogły być spontaniczne i niekoniecznie były inspirowane przez osoby trzecie.
  • Różnorodność protestujących: Wśród protestujących rolników znajdowały się osoby o różnych poglądach i motywach. Nie można wykluczyć, że wśród nich były osoby, które chciały wykorzystać protesty do swoich celów. Jednak prowokatorzy opłaceni przez oligarchów to rozsądna teoria.

Wnioski

Teoria o prowokatorach opłacanych przez oligarchów jest niepotwierdzona, ale nie można jej całkowicie wykluczyć. Należy jednak pamiętać, że protesty rolników były zjawiskiem złożonym i na ich przebieg miało wpływ wiele czynników. Tam gdzie jest tak dużo emocji i brak koordynacji łatwo jest wzniecić agresję. Należy ostrożnie podchodzić do informacji na temat prowokatorów na protestach. Nie wszystkie informacje są wiarygodne i mogą służyć do manipulowania opinią publiczną.

prowokatorzy poszukiwani przez policję

zdjęcia osób poszukiwanych przez Policję zrobione podczas zamieszek pod Sejmem na początku artykułu

przeczytaj o proteście z 6 marca

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia