Protest Rolników na Węźle Wiskitki: Utrudnienia na A2 i DK50

W dniach 12-14 marca, węzeł Wiskitki koło Żyrardowa stanie się miejscem protestu rolników, co spowoduje znaczne utrudnienia w ruchu drogowym.

167

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Protest Rolników na Węźle Wiskitki: Utrudnienia na A2 i DK50
Protest Rolników na Węźle Wiskitki: Utrudnienia na A2 i DK50

Kolejny protest rolników: Policja ostrzega kierowców przed zablokowanym wjazdem na autostradę A2 oraz spowolnionym ruchem na drodze krajowej DK50.

Protest Rolników na Węźle Wiskitki

Protest, który rozpoczął się 12 marca o godzinie 12:00, jest kontynuacją wcześniejszych działań rolników, którzy po zamieszkach w Warszawie, nie ustają w swoich postulatach i zapowiadają kolejne strajki w miastach wojewódzkich na 20 marca.

Zmiany w Ruchu Drogowym:

  • Kierowcy jadący od Grójca trasą DK50 w kierunku węzła Wiskitki powinni korzystać z dróg S7 lub S8.
  • Osoby podróżujące od Wyszogrodu w kierunku Sochaczewa powinny skierować się na drogę K92, w kierunku Błonia.
  • Najbliższy zjazd i wjazd na A2 dostępny jest od Grodziska Mazowieckiego.
  • Zaleca się kierowcom pojazdów osobowych wybór dróg lokalnych.

Policja informuje, że na DK50 oraz A2 zostaną ustawione znaki informujące o utrudnieniach i objazdach. Funkcjonariusze będą również kierować ruchem i wskazywać alternatywne trasy.

Apel Policji: Policja apeluje do kierowców o zachowanie bezpiecznego odstępu od pojazdów rolniczych i szczególną ostrożność podczas trwania protestu.

Protest rolników jest wyrazem narastającej frustracji wśród rolników, którzy domagają się zmian w polityce rolniczej i lepszych warunków pracy.

Rolnicy zapowiadają ostrzejsze protesty

Spotkanie z premierem nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, co skłoniło rolników do zaostrzenia protestów. Przewodniczący Solidarności Rolników Indywidualnych, Tomasz Obszański, krytykuje brak konkretów ze strony rządu i wskazuje na chaos panujący w rządowych działaniach. Premier miał przyznać, że ma „bardzo niekompetentnych urzędników”, którzy nie wykonują jego poleceń.

Frustracja rolników rośnie. Zapowiadają oni kolejny protest, który odbędzie się 20 marca. Tym razem protesty będą jeszcze silniejsze – rolnicy planują blokować miasta wojewódzkie, powiatowe oraz drogi. Obszański tłumaczy, że rolnicy mają „bardzo duży problem”, ponieważ nie widać wsparcia państwa. Z rozmów z premierem nie wynika nic konkretnego, a szef rządu twierdzi, że ma „związane ręce” i nic nie może zrobić.

Sytuacja jest napięta i pozostaje pytanie, jak zareaguje rząd na protesty 20 marca.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia