Księżna Kate walczy z rakiem – wsparcie płynie z całego świata

Księżna Kate zmaga się z nowotworem - wyrazy wsparcia przesyłają politycy, celebryci i zwykli ludzie

151

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Księżna Kate walczy z rakiem - wsparcie płynie z całego świata
Księżna Kate walczy z rakiem - wsparcie płynie z całego świata

Wczoraj późnym popołudniem świat obiegła wiadomość, że księżna Kate walczy z rakiem. Żona księcia Williama przekazała, iż obecnie przechodzi chemioterapię zapobiegawczą. Diagnoza była dla niej ogromnym szokiem.

Księżna zapewniła, że czuje się dobrze i z każdym dniem staje się silniejsza. Szczegóły dotyczące rodzaju nowotworu nie zostały ujawnione, ale Pałac Kensington poinformował, że Kate Middleton otrzymuje najlepszą możliwą opiekę i ma „bardzo dobre rokowania na pełne wyzdrowienie”. Księżna Kate przeszła operację brzucha w styczniu, a niedawno przeprowadzone badania wykazały obecność raka.

W nagraniu wideo opublikowanym w mediach społecznościowych księżna Kate podziękowała za ogromne wsparcie, jakie otrzymała od rodziny, przyjaciół i ludzi na całym świecie. Wyraziła również solidarność z wszystkimi osobami dotkniętymi chorobą nowotworową. „Proszę wszystkich, którzy zmagają się z tą chorobą, niezależnie od jej formy, aby nie tracili wiary i nadziei. Nie jesteście sami” – powiedziała.

Księżna Kate walczy z rakiem – świat przesyła słowa wsparcia

Słowa księżnej Kate spotkały się z falą wsparcia ze strony polityków, celebrytów i zwykłych ludzi na całym świecie. Prezydent USA Joe Biden i jego żona Jill złożyli życzenia szybkiego powrotu do zdrowia, podobnie jak premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak i były premier Boris Johnson. Wśród innych osób, które wyraziły swoje wsparcie dla księżnej, są książę Harry i Meghan Markle, premier Kanady Justin Trudeau, aktorka Olivia Munn, prezenterka Katie Couric i aktorka Catherine Zeta-Jones. Książę Harry i Meghan Markle oświadczyli: „Nasze myśli są z księżną Walii, jej dziećmi i całą rodziną królewską w tym trudnym czasie. Wysyłamy jej nasze najszczersze życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.”. Z kolei Olivia Munn napisała: „Dziękuję księżnej Kate za to, że pokazała, jak to jest walczyć z rakiem z wdziękiem i determinacją. Jesteś inspiracją dla nas wszystkich.”. Wyrazy wsparcia dla Kate Middleton przesyłali także zwykli ludzie. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele hashtagów wyrażających wsparcie dla księżnej Kate, m.in. #WeLoveYouKate i #GetWellSoonKate.

Na czym polega chemioterapia zapobiegawcza?

Księżna Kate walczy z rakiem. Żona księcia Williama za poradą lekarską zdecydowała się na podjęcie chemioterapii prewencyjnej – zapobiegawczej. Leczenie takie ma za zadanie zatrzymanie rozwoju choroby nowotworowej, zminimalizowanie wznowy i poprawę rokowań. Celem jest jest zniszczenie mikroskopijnych komórek nowotworowych, które mogą pozostać w organizmie po usunięciu guza, i tym samym zmniejszenie ryzyka wznowy choroby.

Leczenie to jest stosowane w dwóch głównych przypadkach:

• Duże ryzyko wznowy: Po wycięciu guza, jeśli istnieje duże prawdopodobieństwo, że rak powróci, chemioterapia prewencyjna może pomóc w zminimalizowaniu tego ryzyka.

• Ryzyko pozostałych komórek nowotworowych: Gdy istnieje podejrzenie, że w wyciętej tkance mogły pozostać komórki nowotworowe, chemioterapia prewencyjna ma na celu ich eliminację.

Standardowo chemioterapia profilaktyczna trwa od 3 do 6 miesięcy. Leczenie odbywa się w cyklach, z dwu-, trzy- lub czterotygodniowymi przerwami między kolejnymi wlewami lub przyjęciami tabletek. Pozostaje nadzieja, że księżna Kate wygra swoją najważniejszą walkę w życiu i pokona nowotwór.

Przeczytaj o tym, że sztuczna inteligencja diagnozuje raka piersi u kobiet.

Zajrzyj też do restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Lokal oferuje pyszne posiłki i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia