Wodorowy NesoBus wyjeżdża na ulice Gdańska

Prawdziwie zeroemisyjny pojazd, wytwarzający parę wodną. Ekologiczny i ekonomiczny.

125

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

wodorowy NesoBus - na pętli autobusowej obok biało-czerwonego autobusu gdańskiej komunikacji, stoi nowoczesny, srebrny autobus z licznymi wielobarwnymi aplikacjami oraz hasłami zachwalającymi napęd wodorowy.

Dosłownie za moment na ulicach Gdańska zagości testowy autobus wodorowy, poruszający się po wybranych  trasach. 2 kwietnia będzie on obsługiwał linię numer 130, 3 kwietnia zobaczymy go na linii 113. 4 kwietnia NesoBus będzie obsługiwał linię 108. Pozostałe NesoBusy w barwach Gdańskiej Komunikacji Miejskiej pojawią się w drugim półroczu. Wodorowy NesoBus

Taki jest wodorowy NesoBus

Jak oświadczyli włodarze miasta, docelowo flota gdańskich autobusów miejskich ma zostać powiększona o 10 NesoBusów, wyprodukowanych przez spółkę PCE Polski Autobus Wodorowy, stworzoną przez grupę Polsat Plus  oraz ZE PAK. Warto w tym momencie nadmienić, że Gdańsk nie jest pierwszym polskim miastem które zdecydowało się na korzystanie z technologii wodorowej. Pamiętajmy, że jeśli wodór przeznaczony do zasilania takich samochodów będzie produkowany w oparciu o energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych, to na tę chwilę nie ma bardziej czystego transportu. 

NesoBus to bardzo efektywna konstrukcja, zużywająca średnio 8 kg wodoru na 100 km, dzięki zbiornikom o sumarycznej pojemności 37,5 kg wodoru może on przejechać około 450 km, przy czym jego tankowanie trwa jedyne 15 minut.

Współczesne autobusy biorące udział w przetargach, pośród  wielu parametrów technicznych opisujących pojazd umieszczają bardzo istotne wyniki testu SORT-2. Pozwala on na obliczenie zużycia paliwa w ruchu miejskim, w określonych warunkach, które opracowało Światowe Stowarzyszenie Transportu Publicznego (UITP). NesoBus uzyskał w teście SORT-2 wynik 5,5 kg wodoru na 100 km. 

Wszystko pięknie,  ale zeroemisyjne NesoBusy, do swojego codziennego funkcjonowania w barwach Gdańskiej Komunikacji, będą potrzebowały źródła wodoru. Dostęp do niebieskiego paliwa zabezpiecza, ogólnodostępna stacja tankowania wodoru, zlokalizowana w okolicach trójmiejskiej obwodnicy przy ulicy Jabłoniowej, powstała w ramach kontraktu z Grupą Polsat.

**********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia