Tajemnica popularności MBA to zmiana przepisów o naborze na wyższe stanowiska, zamiast konkursu, dyplom MBA bo to elita? Tak postanowił rząd PiS

Problem Collegium Humanum uwydatnia konieczność zintensyfikowania kontroli nad uczelniami prywatnymi oraz zaostrzenia kryteriów nadawania akredytacji dla programów MBA i innych prestiżowych kierunków studiów.

160

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

MBA - twarzą rady Collegium Humanum prezes ZUS tyle że ona na prawdę ma kwalifikacje
MBA - twarzą rady Collegium Humanum prezes ZUS tyle że ona na prawdę ma kwalifikacje

Czy prezydent, burmistrz, wójt Twojego miasta ma dyplom MBA? jeśli tak to czy pochodzi z Collegium Humanum czy Apsley. MBA na całym Świecie to elita, czy MBA Harvarda jest równe MBA Collegium Humanum? Czy tam zdają testy bez uczęszczania jak wspominał prezydent Wrocławia. Czy to że Apsley było w Londynie nobilituje bo tym chwali się Prezydent Rzeszowa. Apsley Business School nie istnieje w rejestrach szkół wyższych Londynu!!!!!!!!!!!!!!

Korzenie zła czyli MBA elitarnym świstkiem papieru dla maluczkich, kup a będziesz szanowany

Afera Collegium Humanum rzuca światło na głębokie problemy związane z nadużyciami w systemie edukacyjnym oraz potencjalnie szerszymi konsekwencjami dla całego sektora publicznego i gospodarczego w Polsce. Kluczowym momentem, który mógł przyczynić się do takiego stanu rzeczy, jest zmiana przepisów. Zmiana pozwalająca na zastąpienie państwowego egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa dyplomem MBA. To otworzyło furtkę dla potencjalnych nadużyć, umożliwiając szybkie zdobywanie prestiżowych kwalifikacji bez konieczności spełnienia standardowych wymogów edukacyjnych.

Afery takie jak ta wokół Collegium Humanum pokazują, jak ważne jest utrzymanie wysokich standardów akademickich i transparentności w procesie edukacyjnym. Wprowadzenie łatwiejszej ścieżki do uzyskania dyplomów MBA, które są cenione na rynku pracy i otwierają drogę do objęcia kluczowych stanowisk. Także w państwowych oraz prywatnych przedsiębiorstwach, stwarza ryzyko deprecjacji wartości tych dyplomów oraz podważenia zaufania do całego systemu edukacji wyższej.

Rozwój gospodarczy kraju to elity nim kierujące czyli MBA ma wpływ na PKB?

To, co szczególnie niepokoi w kontekście afery Collegium Humanum, to nie tylko łamanie zasad akademickich i nadużycia finansowe, ale także możliwy wpływ na procesy decyzyjne w spółkach Skarbu Państwa i innych instytucjach. Osoby posiadające niezasłużone kwalifikacje mogą podejmować decyzje wpływające na kierunki rozwoju gospodarczego, bezpieczeństwo energetyczne kraju czy zarządzanie kluczowymi zasobami. By było bardziej elitarnie wymyślono Apsley bo niektórzy chcieli być po studiach w Anglii. Więcej za to płacili? Studia w Londynie ale po polsku i eksternistycznie?

Problem Collegium Humanum uwydatnia konieczność zintensyfikowania kontroli nad uczelniami prywatnymi oraz zaostrzenia kryteriów nadawania akredytacji dla programów MBA i innych prestiżowych kierunków studiów. Wzmocnienie nadzoru nad jakością edukacji wyższej i zwiększenie transparentności procesu certyfikacji mogą pomóc w przywróceniu zaufania do systemu edukacyjnego i zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości.

Apsley było tylko wydmuszką

————————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia