Wiemy kto kupił dyplom czyli rektor Paweł C. sypie, ale numer przed wyborami!!! Collegium Humanum i Aplsley, złoty strzał.

Paweł C. liczy na to, że dzięki współpracy z prokuraturą, skorzysta z instytucji "małego świadka koronnego", co mogłoby skutkować złagodzeniem ewentualnego wyroku. "Rzeczpospolita" podaje, że zarzuty mogą czekać również na osoby, które nabyły dyplomy, w tym osoby, które otrzymały je bezpłatnie.

2751

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek absolwentem Collegium Humanum?
Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek absolwentem Collegium Humanum? tu pozuje z rektorem oskarżonym o fałszerstwa i molestowanie profesorów uczelni.

W znanej sprawie związanej z Collegium Humanum, gdzie rektor Paweł C. został aresztowany miesiąc temu, pojawiły się nowe informacje. „Rzeczpospolita” informuje, że Paweł C. przyjął zarzuty dotyczące przyjęcia ponad 1 mln zł za wystawienie ponad tysiąca dyplomów. Postanowił współpracować z prokuraturą, ujawniając nazwiska osób, które nabyły dyplomy MBA. Paweł C. sypie czyli kto z prezydentów, burmistrzów i wójtów. Wkrótce pełna lista!!!

Paweł C. sypie czyli ostra jazda bez trzymanki, kto wypadnie?

W gronie osób, które miały korzystać z nielegalnych dyplomów, znajdują się politycy, menedżerowie, samorządowcy, policjanci, strażacy, sportowcy, artyści, naukowcy oraz ich współmałżonkowie. Rektor zeznał również o korupcyjnym układzie umożliwiającym prowadzenie tego biznesu, w tym otrzymaniu akredytacji uczelni za łapówkę.

Paweł C. liczy na to, że dzięki współpracy z prokuraturą, skorzysta z instytucji „małego świadka koronnego”, co mogłoby skutkować złagodzeniem ewentualnego wyroku. „Rzeczpospolita” podaje, że zarzuty mogą czekać również na osoby, które nabyły dyplomy, w tym osoby, które otrzymały je bezpłatnie.

Wśród osób, które dobrowolnie zgłosiły się do prokuratury, jest już pierwszych kilka. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, Jacek Dobrzyński, zachęca pozostałych do podobnego kroku. Osoby, które zgłoszą się same przed formalnym wezwaniem, mogą skorzystać z klauzuli niekaralności przewidzianej w kodeksie karnym. A którzy prezydenci mają taki dyplom i pochowali te informacje?

dyplom Apsley London
dyplom Apsley London

Czy posiadanie takiego dyplomu za frajer to ujma? Collegium Humanum i Apsley Business School

Posiadanie dyplomu uzyskanego w nieuczciwy sposób, szczególnie przez kupno, jest niestosowne z wielu powodów. Przede wszystkim podważa ono wartość edukacji i ciężkiej pracy, które powinny być fundamentem każdego osiągnięcia akademickiego. Uzyskanie dyplomu poprzez korupcję jest nie tylko nieetyczne, ale również nielegalne, co stawia posiadacza w bardzo złym świetle zarówno w oczach potencjalnych pracodawców, jak i społeczności akademickiej.

Takie działanie deprecjonuje prestiż i wiarygodność uczelni, która wydaje dyplomy, oraz całego systemu edukacji wyższej, tworząc podejrzenia o jakość kształcenia i prawdziwe kompetencje absolwentów. Ponadto, umniejsza to wysiłek i osiągnięcia osób, które dyplom zdobyły w uczciwy sposób, poświęcając lata nauki i ciężkiej pracy.

Posiadanie dyplomu nabytego za pieniądze może również prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych dla osoby, która taki dyplom posiada, jak i dla osób, które w ten proceder są zamieszane. Może skutkować utratą zaufania, a w konsekwencji utratą obecnych i przyszłych możliwości zawodowych.

Korupcja w edukacji

W szerszej perspektywie, korupcja w edukacji podkopuje zaufanie społeczne i równość szans, propagując przekonanie, że sukces można kupić, zamiast go osiągnąć dzięki własnym umiejętnościom i determinacji. To z kolei prowadzi do erozji wartości takich jak uczciwość, odpowiedzialność i sprawiedliwość, które są kluczowe dla zdrowego funkcjonowania każdego społeczeństwa.

————————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia