Macierewicz do Prokuratury – koniec samowolki

1073

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Macierewicz do Prokuratury - koniec samowolki
komisja Macierewicza zlikwidowana - Macierewicz do Prokuratury - koniec samowolki

Sytuacja wokół Antoniego Macierewicza i działalności podkomisji smoleńskiej, którą kierował, wydaje się być coraz bardziej skomplikowana. Ujawnione przez Wiceszefa Ministerstwa Obrony Narodowej, Cezarego Tomczyka, informacje o zagubieniu i zniszczeniu dowodów rzeczowych to wstrząs. Masa dowodów dotyczących katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku zniknęła. To obraz poważnych nieprawidłowości w działaniach podkomisji – koniec samowolki Macierewicza.

Macierewicz do Prokuratury a dowody do zwrotu

Prokuratura Krajowa wielokrotnie wzywała Macierewicza do zwrotu materiałów i dowodów rzeczowych. Pan Antoni nie odpowiedział na te żądania, to wskazuje na możliwe utrudnianie śledztwa. Szczególnie bulwersujące mogą wydawać się doniesienia o braku właściwego protokołu przyjęcia dowodów i ich zagubieniu.

W tej sprawie interweniuje Ministerstwo Obrony Narodowej. Kieruje wniosek do Prokuratora Generalnego o podjęcie niezbędnych działań prawnych, co może oznaczać poważne konsekwencje dla Macierewicza. Ministerstwo podkreśla gotowość do współpracy z prokuraturą w celu wyjaśnienia losów zaginionych materiałów.

Wypowiedź Macierewicza, w której zaprzecza zarzutom i podkreśla przekazanie fragmentów samolotu do amerykańskiej firmy NIAR w celu analizy, dodaje kolejny wymiar kontrowersji. Jego stwierdzenia o braku wiedzy na temat zaginięcia dowodów rzeczowych kontrastują z informacjami przekazywanymi przez MON i wiceszefa tego ministerstwa.

Koszty wygenerowane przez podkomisję smoleńską to ponad 30mln zł a osiągnięcia wątpliwe

Likwidacja podkomisji smoleńskiej i ujawnione informacje o jej działalności, w tym o eksperymentach mających na celu udowodnienie teorii zamachu, skupiają uwagę opinii publicznej na efektywności i rzetelności pracy tej grupy. Krytyka ze strony naukowców i konflikty z rodzinami ofiar katastrofy tylko pogłębiają wątpliwości co do motywów i metod pracy podkomisji.

Ta sytuacja nie tylko rzuca cień na postać Antoniego Macierewicza. Ona stawia pytania o przejrzystość (koszty)i odpowiedzialność w badaniu jednej z największych tragedii w najnowszej historii Polski. Rezultaty pracy zespołu weryfikującego działalność podkomisji oraz dalsze kroki prawne podjęte przez prokuraturę będą miały kluczowe znaczenie dla ostatecznego wyjaśnienia okoliczności katastrofy smoleńskiej. Koniec samowolki.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowaliśmy go przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe a jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia