Walka o sprawiedliwość się wydłuża! Ekstradycja Sebastiana M

Do wypadku doszło 16 września 2023 roku w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego na autostradzie A1, w którym zginęła trzy osobowa rodzina. Śledczy ustalili, że BMW mogło pędzić z prędkością nawet 315 km/h.

112

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Sebastian M. jest podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku na autostradzie A1, w którym zginęła trzy osobowa rodzina.

Tragiczny wypadek na autostradzie A1, który miał miejsce w miejscowości Sierosław w połowie września 2023 roku, wstrząsnął opinią publiczną i stał się tematem licznych dyskusji na temat odpowiedzialności kierowców oraz konsekwencji niebezpiecznej jazdy na drogach. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła trzyosobowa rodzina, a kierowca BMW, 32-letni Sebastian M., uniknął jakichkolwiek obrażeń.

Szybko opuścił Polskę i został zatrzymany w Dubaju 4 października, gdzie oczekuje na proces ekstradycji do Polski. Jednak postępowanie ekstradycyjne wobec Sebastiana M. nie zakończy się szybko, jak przyznała Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim. Śledczy czekają na dodatkową opinię biegłego z zakresu wypadków samochodowych, która może wpłynąć na zmianę kwalifikacji czynu.

Opuścił Polskę by uniknąć odpowiedzialności!

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzeczniczkę Prokuratora Generalnego, Annę Adamiak. Dodatkowe pytania mogą zmienić kwalifikację czynu, a zdarzenie na A1 może zostać uznane za katastrofę w ruchu lądowym. A nie tylko spowodowanie wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym. Takie zmiany mogą skutkować surowszymi konsekwencjami dla Sebastiana M., grożąc mu nawet do 12 lat więzienia. W przeciwieństwie do maksymalnie 8 lat w przypadku spowodowania wypadku.

Rzeczniczka Prokuratora Generalnego podkreśliła, że postępowanie ekstradycyjne może się wydłużyć. Zwłaszcza przy współpracy z krajami o odmiennych systemach prawnych oraz kulturowych. Wspomniane dodatkowe pytania mogą być również istotnym argumentem dla władz Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby wydać Sebastiana M. Polsce. Obecnie mężczyzna przebywa w Dubaju pod innymi środkami zapobiegawczymi, uniemożliwiającymi mu opuszczenie terytorium.

Jak wynika z ustaleń, wniosek o ekstradycję Sebastiana M. cały czas jest procedowany przez resort sprawiedliwości Zjednoczonych Emiratów Arabskich i nie został jeszcze przesłany do tamtejszego sądu. Oczekuje się dalszych postępów w procedurze ekstradycyjnej oraz decyzji w sprawie kwalifikacji czynu, które będą miały istotne znaczenie dla dalszego przebiegu procesu.

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia