Błędne prognozy Exit Poll w Rzeszowie

Wybory samorządowe 2024 przyniosły liczne niespodzianki i nieoczekiwane wyniki.

164

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Konrad Fijołek będzie musiał zmierzyć się w drugiej turze z nowym konkurentem, Waldemarem Szumnym. Na zdjęciu: Konrad Fijołek
Konrad Fijołek będzie musiał zmierzyć się w drugiej turze z nowym konkurentem, Waldemarem Szumnym. Na zdjęciu: Konrad Fijołek

Po zakończeniu pierwszej tury wyborów samorządowych w Rzeszowie, nadszedł czas na analizę wstępnych wyników, które sugerowały nieoczekiwane zestawienie kandydatów w drugiej turze. Według sondażowych danych exit poll przedstawionych w niedzielę wieczorem, do drugiej tury mieli wejść dotychczasowy prezydent Konrad Fijołek oraz bezpartyjny kandydat Jacek Strojny, popierany przez Platformę Obywatelską.

Jednakże, o poranku następnego dnia, Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki głosowania, które diametralnie różniły się od wcześniejszych prognoz. Zgodnie z tymi danymi, Konrad Fijołek zdobył 37,91 proc. głosów, zajmując pierwsze miejsce. Jednakże drugie miejsce należało do Waldemara Szumnego z wynikiem 24,23 proc., a Jacek Strojny zajął trzecie miejsce, uzyskując poparcie na poziomie 20,61 proc.

Wybory samorządowe 2024 przyniosły liczne niespodzianki i nieoczekiwane wyniki. Ta nagła zmiana w układzie wyników wywołała nie lada zaskoczenie wśród kandydatów, jak i obserwatorów politycznych. Przykładowo, Wojciech Szczurek, który przez ostatnie 26 lat rządził Gdynią, pożegnał się z urzędem zaskakując wszystkich. W Rzeszowie zaś, błędna interpretacja exit poll sprawiła, że Konrad Fijołek będzie musiał zmierzyć się w drugiej turze z nowym konkurentem, Waldemarem Szumnym.

Druga tura wyborów samorządowych odbędzie się 14 dni po przeprowadzeniu pierwszej. Premier polskiego rządu wyznaczył termin drugiej tury na 21 kwietnia 2024 roku.

Konrad Fijołek i Collegium Humanum a raczej Apsley Business School

Przypomnijmy tylko, że Pan Prezydent Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, ukończył studia MBA w Apsley Business School w Londynie. Rektorem tej „renomowanej” londyńskiej szkoły jest… Sebastian Fuller – profesor Collegium Humanum, wcześniej pełniący w tej uczelni funkcję prorektora. W rejestrze Office of Students – największej bazie danych o brytyjskich uczelniach – Apsley Business School w ogóle nie figuruje. Instytucja ta nie figuruje również w bazie uczelni świata (World Higher Education Database).

Rektor Apsley Business School Sebastian Fuller i rektor Collegium Humanum Paweł C. FOTO: Collegium Humanum

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia