2 tura wyborów samorządowych 2024: kluczowe starcia o władzę w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu

Kluczowe starcia w drugiej turze wyborów samorządowych. Kraków, Wrocław, Poznań i Gdynia w centrum uwagi. Kim będą nowi prezydenci, burmistrzowie i wójtowie?

89

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

2 tura wyborów samorządowych, Kraków, Poznań, Wrocław
Druga tura wyborów Kto zostanie prezydentem, wójtem, burmistrzem?

W niedzielę, 21 kwietnia, okaże się, kto będzie kierować losami 748 miast, sprawując funkcję prezydentów, burmistrzów oraz wójtów przez najbliższe pięć lat. Druga tura wyborów samorządowych to ważny moment. Kluczowe starcia rozegrają się w miastach takich jak Kraków, Wrocław, Poznań i Gdynia. Oto przegląd najważniejszych pojedynków, które ustalą nową polityczną rzeczywistość w tych miejscowościach. 2 tura wyborów samorządowych 2024: 2 tura i kluczowe starcia o władzę w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu

2 tura wyborów samorządowych 2024: 2 tura i kluczowe starcia o władzę w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu

Kraków: Nowe oblicze stolicy Małopolski

W Krakowie, stolicy Małopolski, zmiana władzy jest nieunikniona. Jacek Majchrowski, dotychczasowy prezydent, nie ubiegał się o reelekcję. W drugiej turze o fotel prezydenta zmierzą się Aleksander Miszalski z Koalicji Obywatelskiej oraz Łukasz Gibała z komitetu Kraków dla Mieszkańców.

Wrocław: Starcie o ster w Dolnym Śląsku

W stolicy Dolnego Śląska, obecny prezydent Jacek Sutryk musi zmierzyć się z główną rywalką, Izabelą Bodnar, popieraną przez Trzecią Drogę. Pierwsze badania exit poll wykazały 7,5 punktową różnicę między kandydatami, która zmniejszyła się po podliczeniu oficjalnych danych PKW.

Poznań: Wybór między kontynuacją a zmianą

Jacek Jaśkowiak, obecny prezydent Poznania, otrzymał w pierwszej turze wysokie poparcie. Jednak w drugiej musi stawić czoło Zbigniewowi Czerwińskiemu z ramienia PiS.

Gdynia: Koniec ery Szczurka

W Gdyni, po 26 latach rządów Wojciecha Szczurka, obecny prezydent zajął trzecie miejsce w pierwszej turze. W dogrywce zmierzą się Aleksandra Kosiorek z Gdyńskiego Dialogu i Tadeusz Szemiot z Koalicji Obywatelskiej.

Rzeszów, Toruń, Olsztyn i inne miasta

Również w innych miastach, takich jak Rzeszów, Toruń, oraz Olsztyn, Kielce, Bełchatów, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Częstochowa. Ponadto Gliwice, Zamość i Legionowo, decydujące starcia przyniosą wyłonienie nowych liderów lokalnych społeczności.

Drugie tury wyborów samorządowych to nie tylko konfrontacje polityczne. To także moment refleksji i decyzji, które wpłyną na przyszłość miast i ich mieszkańców. Czas pokaże, jakie zmiany przyniosą te niedzielne dogrywki i kto ponadto będzie kształtował lokalne społeczności w najbliższych latach.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany go przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Nasi czytelnicy dają nam wiarę w sens tego co robimy.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształtowaniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia